11:00, 02.04.2020

Діти і карантин –як пережити ізоляцію?

Розважаються та навчаються - онлайн. Уже 3 тижні діти разом із батьками - на карантині. Чим займаються маріупольські родини під час пандемії? Як зберігають спокій та чи встигають зробити все заплановане?

поділитись:
Діти і карантин –як пережити ізоляцію? - фото 1

Сімейство Юрочкіних під час карантину з квартири майже не виходить. Свіжим повітрям дихають... на балконі. Голова родини Євген - працює в порту, а ще - займається із юними маріупольцями альпінізмом. Тому на власних дітей часу майже не залишалося, проте тепер...

«Тату, тату, давай грати, тато давай грати в ляльки, тато, давай грати в морський бій, тато, давай фарбами будемо малювати Чудіка. Ну і ось це ось до самого вечора. Ну це якщо мами немає, якщо є мама, якусь частину ігор делегуємо на маму», - розповідає чоловік.

У цей час старшій донці Дар'ї не до ігор. Навчається - дистанційно. А це, зізнається, значно складніше, тому виконує завдання - до самого вечора.

«У школі нам пояснюють, все розкладають по поличках. А вдома ти повинен сам сісти зосередитися, і сам все вчити, вникати. Задають величезну кількість домашнього завдання не тільки один учитель, а й всі вчителі», - каже дев'ятикласниця.

А ось родина Загоруйко мешкає - у приватному будинку, тому свіжим повітрям дихає - частіше.
У перервах між онлайн уроками та відеоконференціями старша Дар'я - пише вірші, малює та шиє іграшки з фетру. Уроки виконує разом із однокласниками.

«Мені більше подобається, ніж ходити в школу, і прокидатися пізніше можна. Задають менше і з друзями можна поспілкуватися поки ще конференція не почалася», - каже п'ятикласниця Дар'я Загоруйко.

Мати, Марія Загоруйко, працює в школі, секретаркою, тому на карантині - має вільний час, який присвячує дітям. До самоізоляції родина ставиться серйозно - двір не залишає вже три тижні. На роботу та за харчами ходить лише чоловік, розповідає Марія.

«Ще не занудьгували поки що. Дітям весело. Ми в своєму будинку живемо. Гуляємо на свіжому повітрі щодня по багато, години по два-три в день точно. Дітям нудьгувати ніколи», - каже мати дітей Марія Загоруйко.


Психологи запевняють, аби швидше звикнути до карантину потрібно зберігати спокій та обов'язково дотримуватися режиму дня.

«Стан дітей залежить на пряму від стану батьків. Потрібно обов'язково дотримуватися особисті кордону. Коли ми знаходимося довгий час разом - це важко, це незвично для вас. Тому обов'язково повинні бути каике-то усамітнення. Третє, це звичайно ж батьки повинні подумати про те, що робити з дитиною. Не потрібно весь час напружувати, весь час змушувати щось робити», - зазначила Олена Козлова.

Спеціалісти радять не забороняти прогулянки на свіжому повітрі. Проте обов'язково дотримуватися правил поведінки та уникати людних місць.