15:08, 07.08.2019

Діти, що скоїли злочин стали учасниками нового проекту по реабілітації

Діти, що скоїли злочин стали учасниками нового проекту по реабілітації 07.08.2019

поділитись:
Діти, що скоїли злочин стали учасниками нового проекту по реабілітації - фото 1

На Донеччині 34 дитини, що скоїли злочини, стали учасниками пілотного проекту з відновлення та ресоціалізації: чотирьох з них вже звільнено від кримінальної відповідальності.


Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується на базі системи надання безоплатної правової допомоги. Він дає неповнолітньому змогу, який вперше потрапив у конфлікт із законом, усвідомити свою помилку та пройти стадію виправлення без застосування до нього кримінальних заходів.


На Донеччині станом у проекті прийняли участь 34 неповнолітніх. Загалом 8 учасників пілотного проекту пройшли програму успішно; один відмовився від укладання угоди; з одним не вдалось призначити зустріч протягом терміну досудового розслідування, а один не виконав умови угоди.


За результатами цієї роботи прокуратура направила до суду 8 клопотань про звільнення неповнолітніх від відповідальності та 3 обвинувальних акти. Судами винесено 4 ухвали про звільнення учасників проекту від кримінальної відповідальності та 1 вирок, 6 справ перебувають на розгляді суду.