20:09, 28 вересня

До кінця року в Маріуполі має з'явитися близько тисячі ОСББ

Як зробити свій двір затишним та сучасним? Як мотивувати сусідів наводити лад на власному подвір'ї та бути відповідальними за свій будинок? Відповіді знають ті, хто вже створив ОСББ.

поділитись:
До кінця року в Маріуполі має з'явитися близько тисячі ОСББ - фото 1

Проспект Перемоги, 129. Про переваги об'єднання співвласників багатоквартирних будинків мешканці дізналися ще у 2016 році. Відтоді - багато що зробили.

"За цей час ми провели з міні-проектам заміну вікон на пластикові. Замінили електричні мережі. За капремонту поміняли покрівлю", - каже голова ОСББ Олег Головицький.

Конкурсів багато не буває, тому сусіди завжди активно беруть участь у будь-яких ініціативах, розповідає мешканка будинку Надія Горланова.

"Всі ці конкурси та міні-проекти нас дуже об'єднують. У нас всі хочуть виграти поштові скриньки. Ми беремо участь в конкурсі" Комфортний будинок".

Якщо чотири роки тому в Маріуполі було всього 70 ОСББ, то нині це майже тисяча об'єднань.

"Ця робота почалася ще 5 років тому. На сьогодні ми маємо такий результат. Сьогодні люди вже вірять, що насправді це добре, що насправді це можливо", - зазначила депутатка міської ради Лілія Борисенко.

І бажання маріупольців ставати власниками будинків - зростає.

"Вступ до ОСББ дозволяє людям самим формувати програму життя свого будинку. Коли люди відчувають, що вони господарі свого будинку. Вони визначають, що їм є первинним: чи то електроенергія, то чи покриття даху, то чи поміняти труби. Тоді вони відчувають, Що вони тут господарі", - зазначив депутат міської ради Олександр Кузнецов.