21:15, 07.05.2020

Добре оплачувана, проте незеконна робота– чи варто ризикувати?

3000 гривень за день – такими пропозиціями дилери заманюють розповсюджувати наркотики. Гроші привабливі, та чи варті вони ризику?

поділитись:
Добре оплачувана, проте незеконна робота– чи варто ризикувати? - фото 1

 

Данило - студент. Через карантин втратив роботу. Тож став шукати підробіток в інтернеті. Один з роботодавців відгукнувся швидко. Запропонував працювати кур'єром. Проте розносити потрібно було не їжу.

«Нужен человек который будет делать так называемые тайники. Оплата каждый день. В день нужно делать 30-60 кладов, следовательно, в день вы получаете 1,5 - 3 тысячи гривен».

Хлопець передав інформацію правоохоронцям. Додає, запропоновані гроші - не привабили. Бо чув від знайомих про результати співпраці з дилерами.

«Самое простое, что им грозило, это тюремный срок. А многих убивают, потом что знаю, писали разные абоненты по такой работе и некоторые просили залог, чтобы получить товар и паспортные данные. И в таких случаях, когда дают паспортные данные, понятно, что останешься где-нибудь в лесу, потому что ты известен им и представляешь непосредственно угрозу», - каже студент.

За збут наркотиків загрожує кримінальна відповідальність, наголошують фахівці. Якщо піймають уперше - строк позбавлення волі від 4 до 8 років. Повторно - до десяти.

«Документування збувальників, які збувають психотропні та наркотичні речовини через інтернет, наразі для поліції це пріоритет роботи. У нас є методика документування. Це відпрацьований механізм, який пов'язаний з формами та методами оперативно-розшукової діяльності. Які - я не буду розкривати», - зазначив заступник начальника управління протидії наркозлочинності Євген Вовк.

Запевняє - такі методи дають позитивний результат. Так торік виявили незаконну діяльність чотирьох осіб.

«Організували та збували наркотичні засоби з використанням мережі інтернет. Це було пов'язано зі створенням електронного магазину та розповсюдженням наркотиків у Маріуполі та Донецькій області. Наразі ці особи арештовані, перебувають у СИЗО».

Тож будьте обачними та не спокушайтеся на такі обіцянки. Бо гроші вам можуть не виплатити, а зв'язок з наркоторговцями може назавжди зіпсувати кар'єру.