11:31, 10.01.2020

"Допоможіть повернути документи": громадян попереджають про нову схему шахраїв

«Злочинний тандем» використовував легенду втрати документів і тиснув на співчуття людей.

поділитись:
"Допоможіть повернути документи": громадян попереджають про нову схему шахраїв - фото 1

Схему провернули у столиці, проте правоохоронці застерігають людей бути пильними й у власних містах. Шахраї можуть подорожувати країною.

Перша частина схеми роботи шахраїв описана так:

«Прийшла з вулиці жінка і розповіла консьєржці слізну історію: мовляв набрали свого часу кредитів, чоловік моряк йде в рейс, кредити оформлені на чоловіка, потрібно вносити чергову плату. Вона нібито взяла документи чоловіка і відправилася гасити кредити, але по дорозі десь загубила всі документи, можливо на пошті. Попросила, що якщо раптом хтось з'явиться з пропажею, то вона готова виплатити винагороду $ 500, а то чоловік її приб'є за втрату документів. Жінка залишила контактний телефон і з такою легендою пройшлася по всіх секціях житлового комплексу».


Далі свою роль зіграв партнер аферистки. Він з'явився години через три і заявив, що знайшов документи і готовий їх повернути за винагороду.

Консьєржка кинулася телефонувати за контактним номером, але жінка сказала, що зараз вона не вдома, але вже бере таксі і зовсім скоро примчиться за документами.

Чоловік починає тиснути на консьєржку і говорити, що у нього немає часу чекати, що він кур'єр. А документи жінка нібито зможе забрати завтра або післязавтра в відділенні пошти.

В цей час уявна «власниця документів» благає консьєржку розплатитися з чоловіком. Вона також додає, що зараз приїде на таксі поверне конс'єржці гроші і заплатить їй за сприяння.

В результаті жаліслива консьєржка увійшла в стан і заплатила винагороду (не $ 500, а скільки у неї було) чоловікові в обмін на папку з документами.

З такою легендою чоловік пройшовся по всіх секціях РК. З 5 секцій в трьох йому виплатили «винагороду». Це склало близько 10 тисяч гривень.