18:44, 13 лютого

Драмтеатр готує прем'єру

Уперше на сцені Донецького академічного обласного драматичного театру - "Майдан Інферно", містерія за п'єсою Неди Нежданої. Уже у четвер, 20 лютого, глядачів на прем'єру запрошує режисер Анатолій Левченко.

поділитись:
Драмтеатр готує прем'єру - фото 1

Реальна хроніка доленосних для всіх нас подій або класичний сюжет боротьби світла та тьми? На сцені - звичайні українці або відомі мандрівні образи світової культури? Відповіді на ці та інші питання - вже 20 лютого.

На великій сцені - прогон "MAIDAN INFERNO". Від ідеї до прем'єри - трохи менше двох місяців. У виконавця ролі Ангела, Артура Войцеховського, питаємо про слова та смисли.

"Количество слов - это относительно. Главное, чтобы они стали наполненными. Много слов можно произнести. Но если они не будут иметь веса, наверное, будут звучать зря. Если вы спросили о количестве, то у меня вот так вот", - каже актор.

За сценарієм у героїню Ангеліну закохується Ангел Орест. Проте - вони потрапляють у сутичку. І Ангел - пропадає. Усі три місяці, поки триває Майдан, дівчина шукає його та намагається знайти відповіді на питання: що таке цінності, де починаються та закінчуються межі моралі...

"Ніколи не даються відповіді на запитання. Завжди є знак питання у кінці. Відповіді повинні знайти гладачі, добре_недобре. Така відкрита кінцівка", - каже виконавиця ролі Ангеліни Дар'я Недавня.

Він - не говорить гаслами. Та намагається не надавати оцінки саме тут і зараз. Режисер вистави - Анатолій Левченко - розповідає про містерію "MAIDAN INFERNO" та порівнює головних героїв, які намагаються врятувати світ, із героями коміксів Марвел.

"Дехто мені вже казав на репетиції, чи немає тут втрати здорового глузду або цинізму, говорити про такі події ось такими художніми засобами. Мені здається, ні, тому що саме цей спосіб передачі цієї емоційної інформації, він надає нам можливість уникнути говорити гаслами", - розповідає режисер вистави Анатолій Левченко.

"MAIDAN INFERNO" Неди Нежданої - перша українська п'єса, яку опублікували та поставили у Франції. А на вітчизняній сцені її перше втілення здійснив Донецький драматичний театр.