18:38, 15.10.2020

Душевна коронакриза – як під час карантину зберегти спокій та здоровий глузд

Пандемія негативно впливає на психологічний стан українців, кажуть фахівці. Страх захворіти спричиняє стрес та паніку. Як попри затяжний карантин зберегти спокій?

поділитись:
Душевна коронакриза – як під час карантину зберегти спокій та здоровий глузд - фото 1

Через затяжний карантин Ольга, жителька Покровська, не може подолати тривогу.

«Я ночами не сплю. При помощи таблеток только могу уснуть. По телевизору смотрю и всё через себя пропускаю», - каже жінка.

Дистанція та маски. Цьогоріч людство привчається жити по-новому. Карантинні обмеження та заборони суттєво впливають на психічний стан людей, кажуть фахівці.

«Меняется возможность социальных контактов. Люди перестают общаться между собой. Эта возможность у них ограничена. Также люди постоянно должны носить маски, а это не всегда удобно», - каже психологиня Валентина Петраковська.

Під час пандемії домінує страх за здоров’я та життя рідних. Проте, нагнітати та накручувати себе не варто, вважають психологи.

«Первая рекомендация о том, чтобы ограничить количество новостей. Также надо сократить количество контактов, которые являются паникёрами и всегда окрашивают всё в черные тона», - каже психолог.

Не сумуйте, а краще займіться собою, радять спортивні тренери. І додають: карантин - не привід втрачати фізичну форму, адже рухливість додає сил.

«Во время карантина не обязательно бросать тренировки вовсе, если у вас нет доступа в залы. Занимайтесь на свежем воздухе с любым поручным инвентарём. В интернете масса онлайн тренировок также предлагают марафоны похудения», - зазначає тренерка Анастасія Ярова.

Попри карантин важливо зберігати спокій та урізноманітнити дозвілля, особливо якщо в родині є діти.

«Очень важно время проводить вместе, направить его на творчество, на совместное приготовление еды вкусной, на какие-то игры», - радить психологиня Олеся Чепенко.

Головне, не занепадати духом. Повноцінний сон та відпочинок - понад усе. Відволіктись від сумних думок допоможуть прогулянки на свіжому повітрі. Тим паче, за вікном - барвиста осінь.