19:45, 30.08.2019

Два місяці в Україні працює ринок електроенергії

Два місяці в Україні працює ринок електроенергії 30.08.2019

поділитись:
Два місяці в Україні працює ринок електроенергії - фото 1

В Україні ринок електроенергії працює без малого 2 місяці. Чому для нас він був необхідністю? Та як згодом змінить статус українців?


До початку опалювального сезону голандці отримують подарунки… від свого постачальника електроенергії! Так Валерія Винарська, яка живе у Роттердамі, отримала двозонний лічильник. Тепер для неї кіловати вночі – вдвічі дешевші.


Для європейців презенти від енергокомпаній звична справа. Вони конкурують за споживача, відтак намагаються завоювати його симпатію. Голандія цей шлях пройшла 10 років тому, інші європейські країни – у 90-х. Отримали вибір, якість та навіть деяке зниження тарифів.


Кшиштоф Рогульські - гендиректор компанії, яка допомогала запускати енергоринок в Європі, розповідає про приклад сусідньої Польщі. Там ціна на електроенергію впала майже удвічі, порівняно із тими часами, коли ціну світла встановлювали «згори».


Україна з проведенням енергореформи затягувала аж до 2017 року. Лише тоді Парламент ухвалив Закон, який дозволив 1 липня цього року запустити ринок електроенергії і в нашій країні. До цього десятиліттями - ціни на електроенергію в Україні встановлювали вручну.


Тому й одна з умов вступу України до Євросоюзу - реформа енергоринку. Експерти певні: найкращим перехідним етапом до ринку стало запровадженя так званої формули Ротердам+. Інакше б ми ще кілька років жили в умовах штучно занижчених цін на паливо.


Шлях до енергетичного ринку європейського зразка – не може бути швидким. Головний результат, який згодом зможе відчути на собі кожний українець – запевняють експерти – це суттєва зміна ставлення до себе. Адже у ринкових механізмах, головний – покупець! А зі споживачів ми перетворимося на клієнтів.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Тelegram.