19:10, 29.10.2019

Два роки тече каналізація на проспекті Металургів – власники квартири ремонтників не пускають

Два роки тече каналізація на проспекті Металургів – власники квартири ремонтників не пускають 29.10.2019

поділитись:
Два роки тече каналізація на проспекті Металургів – власники квартири ремонтників не пускають - фото 1

Як вирішити проблему?

На нашу гарячу лінію звернулися мешканці багатоповерхівки на проспекті Металургів. Кажуть, у сусідів зверху тече каналізація. Залило вже 6 квартир. Житловики відремонтувати комунікації готові, але люди проти і до себе нікого не пускають. Сусіди з нижніх поверхів скаржаться - щодня стелею і стінами тече каналізація.

«Это топит наш пятый этаж. Месяцев через пять пошло туда, сначала в коридор пошло, потом в кухню. Мы заболели, я уже сама болею, уже, наверное, скоро туберкулез будет» - жаліється мешканка 3-го поверху Ніна Тимченко.

Найбільше страждає від дірявої труби пані Олена з четвертого поверху. Розповідає, ще у грудні подала позов до суду на сусідів зверху. Але засідання і досі переносяться.

«Текло это сначала у меня. Экспертиза показала, что ущерб 6 тысяч. Это неважно, то, что было сказано. Важно было договориться мирным путем. У нас не получилось. Но все упирается в суд. Решение суда давайте, а суд не дает это решение» - каже сусідка Олена Колосова.

Голова ОСББ каже, в профільному управлінні кошти на трубу і підрядника - виділили. Проте експертиза показала - ремонт можна зробити тільки з квартири на п'ятому поверсі. У серпні чоловік звертався до поліції.

«Есть аварийная ситуация, затапливаете, можно входить. Приехала полиция. Написала им заявление на вход, но ответ не дают» - каже голова ОСББ Вадим Гридін.

Юристи рекомендують ще раз звернутися до поліції. Кажуть, у невідкладних випадках, правоохоронці можуть потрапити до квартири без рішення суду.

«Якщо відмовили - це, безумовно, письмове звернення до провоохоронних органів, з тим, що існує така небезпека. Суд може своїм рішенням зобов'язати власника даної квартири, яка чинить шкоду іншим, відремонтувати свої комунікації».

Також за законом при аварії мешканці зобов’язані забезпечити комунальникам доступ до свого житла. Тому подати позов до суду може і ОСББ.