20:45, 08.05.2020

Екс-президент Латвії: Людство повинне аналізувати і вивчати історію

Найкращий спосіб протистояти пропаганді – стверджувати успішну демократичну Україну. Таку думку висловила шостий Президент Латвійської Республіки Вайра Віке-Фрейберґа під час онлайн дискусії організованій Фондом Арсенія Яценюка.

поділитись:
Екс-президент Латвії: Людство повинне аналізувати і вивчати історію - фото 1
«Необхідно мати об'єктивні наративи, які замінили б упереджені вузькі шовіністичні імперіалістичні наративи, які так полюбляє президент Путін. Він застряг у машині часу. Він зізнається сам, що виховувався на пропагандистських фільмах про радянський героїзм. І я боюся, що він так і не подорослішав з того часу в плані розуміння того, що таке демократична система і що таке рівноправ'я націй», – наголосила екс-президент.

Вона впевнена «перед українською нацією стоїть завдання самоствердження, показати, наскільки ефективно вона може забезпечити власне управління»:

«Я гадаю, що найкращим способом протистояння згаданій пропаганді є утвердження такої держави в Україні, яка мала б наочні переваги над тим, що будується по той бік кордону», – зазначила Вайра Віке-Фрейберґа.

На реалізацію цього піде багато часу, впевнена екс-президент. Проте необхідно показати переваги демократичної системи:

«Необхідно показати, що так звана велич сама по собі нездатна нагодувати людей, нездатна вилікувати недужих».

Зараз українцям головне не забувати своє національне коріння.Вона порадила українцям ніколи не забувати своє національне коріння і багатство своєї культури та мови.

«Ми повинні мріяти разом про краще майбутнє для кожної нації, для спільнот націй, які об'єднані спільними цілями. Ми всі є частиною єдиного людства, а людство може змінюватися на краще», – резюмувала Вайра Віке-Фрейберґа.