18:25, 15.11.2019

Експерти обурені інтерв'ю Коломойського про відновлення співпраці з Росією

Експерти обурені інтерв'ю Коломойського про відновлення співпраці з Росією 15.11.2019

поділитись:
Експерти обурені інтерв'ю Коломойського про відновлення співпраці з Росією - фото 1

5 років війни між Україною та Росією, 13 тисяч загиблих, незакінчена боротьба за незалежність та євроінтеграцію… І ось одна з найвпливовіших позаурядових персон України, людина наближена до Президента, пропонує здатися і повернутися до Кремля.

Це - висновок журналіста американського видання Нью-Йорк Таймс. Антон Трояновський взяв інтерв’ю в Ігоря Коломойського.

  • Стало зрозуміло, що ЄС і НАТО ніколи не приймуть Україну. Краще це визнати і більше навіть не намагатися. Немає сенсу витрачати час на порожні балачки. Тоді як Росія хотіла - залучити нас до нового Варшавського договору.
  • Ми маємо покращити наші відносини. Люди хочуть миру, доброго життя, вони не хочуть війни. А ви - Америка - змушуєте нас воювати і навіть не даєте нам грошей на це.
  • Ми візьмемо у росіян 100 мільярдів доларів. Я думаю, що вони залюбки дали б їх нам сьогодні. Який найшвидший спосіб вирішити проблеми та поновити відносини? Тільки гроші!

  • Дайте 5-10 років - і про пролиту кров забудуть.

Ви теж приголомшені? Воно й не дивно. Добирати слова складно навіть професійним політологам.

“Мені було гидко вчергове він пробиває дно. Коломойський наговорив достатньо для того, щоб в нормальній країні була би порушена проти нього справа. А він ще неодноразово говорив, що в Україні громадянська війна, Крим Росія не поверне. По суті це можна інкримінувати як заклики до зміни державних кордонів” - каже політолог Тарас Березовець.

Хто не дивується – енергетичні експерти. Україна ще півтора місяця тому відступила від Євро-інтеграційних прагнень, відновила співпрацю з Росією, взяла в Кремля...ні, поки що не 100 мільярдів доларів, але рекордні об’єми кіловатів.

“Цим займається виключно одна людина - Ігор Коломойський. Він хоче отримати за будь яку ціну, навіть ціною незалежності держави, власні економічні зиски.

Тобто ми надаємо перевагу кіловатам з-за поребрика попри те, що маємо власну генерацію” - каже президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.

“Такой большой объем импорта привёл к тому, что энергоатом свои несчастные 10% не мог продать по достойной цене” - вважає медіа-директор асоціації "Український ядерний форум" Ольга Кошарна.

Російська електро-енергія вже витісняє українську. Вітчизняну генерацію знищують. А це - енерго-капітуляція. Про що не перший місяць говорять профільні експерти. З усією економікою такого не станеться, – обіцяє міністр Милованов

“Ідея того, що ми маємо брати фінансування зовнішнє з Росії, а не з МВФ я з цією ідеєю не погоджуюсь”

Чи достатньо буде незгоди міністра? Чи верх таки візьме слово бізнесмена?