17:52, 12.05.2020

Експрес-тести на коронавірус для працівників швидкої допомоги отримала Вінницька область

Фонд Ріната Ахметова передав 2 875 тест-систем для виявлення COVID-19 Вінницькому обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

поділитись:
Експрес-тести на коронавірус для працівників швидкої допомоги отримала Вінницька область - фото 1

Експрес-тести призначені для тестування бригад швидкої допомоги, що виїжджають до пацієнтів із підозрою на коронавірус.

«Медики – особлива група ризику. В першу чергу це стосується лікарів і медперсоналу бригад швидкої допомоги. Щоб захистити їх і не допустити подальшого поширення вірусу, Фонд Ріната Ахметова додатково до 300 тисяч тестів, переданих до державних лікарень України, закупив ще 20 000 тест-систем для співробітників центрів невідкладної медицини. Вони розподілені між обласними центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Чернівцях, Івано-Франківську, Тернополі, Рівному, Вінниці, Львові та Житомирі. Там працюють, щодня ризикуючи заразитися, майже 10 000 медичних працівників!», – сказала Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Отримуючи сертифікат на тести, заступниця голови Вінницької обласної державної адміністрації Наталія Заболотна подякувала Фонду Ріната Ахметова за допомогу медикам.

«Хочу висловити слова подяки Фонду Ріната Ахметова. Сьогодні збереження здоров'я медпрацівників, насамперед швидкої допомоги, вкрай важливо, адже вони – наша перша зброя в боротьбі з коронавірусом», – пояснила Наталія Заболотна.

До її слів приєдналася заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Надія Марусяк: «Дозвольте висловити щиру подяку Фонду Ріната Ахметова від Департаменту охорони здоров'я Вінницької обладміністрації. Наша екстрена медична допомога отримала тести, що дозволять своєчасно діагностувати захворювання у лікарів».

Експрес-тести на коронавірус для працівників швидкої допомоги отримала Вінницька область - фото 16589

 

У Вінницькій області в боротьбі з коронавірусною інфекцією залучено близько 2000 працівників швидкої допомоги. Головний лікар обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Пірникоза наголосив, що сьогодні турбота про лікарів має найважливішу роль.

«Я приєднуюся до слів подяки від усіх лікарів швидкої допомоги Вінницької області. Здоров'я медичних працівників має бути на першому плані, і така турбота про них Фонду Ріната Ахметова говорить про те, що наша країна має майбутнє», – сказав Анатолій Пірникоза.

Для Фонду Ріната Ахметова вручення тестів бригадам швидкої допомоги подія особлива. Адже тестування пацієнтів в регіонах, їхню госпіталізацію проводять у тому числі медики на автомобілях швидкої допомоги, отриманих від Фонду Ріната Ахметова за проєктом «200 швидких для України». Це 114 унікальних машин, обладнаних усім необхідним для реанімації, 64 позашляховика, які доїдуть навіть у важкодоступні райони, і це 22 неонатальних автомобіля з апаратами штучної вентиляції легенів. У боротьбі з коронавірусною інфекцією у Вінницькій області залучено сім суперсучасних спецавтомобілів, отриманих регіоном в рамках проєкту «200 швидких для України». Серед них чотири «реанімації на колесах» (машини типу В), одна машина реанімації новонароджених (тип С) і два медичних позашляховика Toyota Land Cruiser (тип А).

Експрес-тести на коронавірус для працівників швидкої допомоги отримала Вінницька область - фото 16590

 

Про те, як Фонд Ріната Ахметова допомагає Україні в боротьбі з коронавірусом, – читайте в оглядовому матеріалі за посиланням.