18:30, 15.10.2019

Енергетична капітуляція: які наслідки може мати відновлення імпорті електроенергії з Росії?

Енергетична капітуляція: які наслідки може мати відновлення імпорті електроенергії з Росії? 15.10.2019

поділитись:
Енергетична капітуляція: які наслідки може мати відновлення імпорті електроенергії з Росії? - фото 1

«Заборонити імпорт електричної енергії з Росії, який став можливим завдяки народному депутатові України Андрію Герусу». Така петиція на сайті Президента набрала вже більше тисячі голосів.

«Це є порушенням угоди Україна з ЄС, де чітко визначено будь які зміни до законодавства України стосовно енергетики повинні бути внесенні після консультації з європейською енергокомісією» - наголошує Олександр Трохимець, президент Асоціації енергетики України.

Чому ми, незалежна країна, маємо консультуватися з Європою? Справа у взятих на себе зобов’язаннях: від’єднатися від енергомережі країн СНД і приєднатися до єдиної європейської енергосистеми. Своєрідна енергетична євро-інтеграція, котра як і політична, опинилася на межі зриву. Нині, через 6 років після революції гідності ні в кого немає сумніву

«Юнайтед Енерджи», компанія, що входить у групу ПРИВАТ, перша скористалася правкою Геруса і закупила кремлівські кіловати - повідомляють в Укренерго. Співпрацю з українським підприємством підтвЕрдили і в єдиному російському операторі експорту-імпорту електроенергії «ИНТЕР-РАО». У розділі «географія поставок» з’явилася Україна. Карта намальована з Кримом. І це єдиний плюс для нашої держави. Всі інші переваги отримають хіба що ПРИВАТ-ні підприємці - зазначають експерти.