19:45, 21.01.2020

Енергоефективний будинок. У Маріуполі стартувала нова програма підтримки ОСББ

Цьогоріч, якщо дозволяє бюджет будинку, містяни зможуть скористатися одразу двома програмами.

поділитись:
Енергоефективний будинок. У Маріуполі стартувала нова програма підтримки ОСББ - фото 1

Це - 12-типоверхівка на проспекті Перемоги. Програмою "Теплий будинок" мешканці скористалися ще торік. Установили пластикові вікна та двері, - розповідає голова ОСББ Ірина Бондарчук.

"Непідйомна для такого маленького будинку, 82 квартири. Так як програма по компенсації нам повернули 90% від матеріалу, нам залишилося всього 30 тис".

Цьогоріч дім візьме участь у програмі "Енергоефективний будинок".

Начальник управління з питань екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян розповідає, є два варіанти реалізації цього проєкту. Пакет "А" - легкий. Це - заміна вікон, системи опалення та освітлення. До комплексного пакету "Б" входить ще утеплення фасаду, покрівлі та цоколів. Держава та міський бюджет відшкодують не тільки матеріали, але й витрати на роботу.

"І навіть розробку енергоаудиту, проектно-кошторисної документації. До 80% компенсувати ті витрати, які несуть ОСББ при реалізації проекту. Від моменту подачі реєстрації до моменту реалізації проекту і підтверджують енергоаудіта порядку 3х років можна реалізувати".

Мешканці сплачують лише 20 відсотків від вартості проєкту. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті фонду енергоефективності або міськради.