18:25, 12.08.2019

Етикетка без обману

Етикетка без обману 12.08.2019

поділитись:
Етикетка без обману - фото 1

В Україні запрацювали нові правила маркування продуктів. Інформація має бути правдивою, зрозумілою для покупця та без фантастичних обіцянок. Чи з'явилися в магазинах вже оновлені наліпки?

Вага без льоду та шоколад без супер властивостей. Чи є продукти з оновленими етикетками на українських полицях – разом з нами згодилася проінспектувати пані Жанна. Вона – одна із розробників закону. Увагу відразу ж привертає кабачкова ікра.


«Кабачки свіжі – 78 %. Тобто це означає, що цей продукт зроблений з кабачків. Виробник вказав, крім інгредієнта, ще його кількість. А отже, ця ікра до нашого кошику - із новим маркуванням – потрапить. А от томатна паста – ні. Бо на етикетці – відбірні помідори. Та у складі – їх нема. Тобто це – введення в оману» - акцентує дівчина.


Не доведеться тепер доплачувати і за кригу. Бо вага заморожених харчів має бути вказана без льоду. Насправді весь товар, що на цих полицях, вимогам не відповідає. І у виробників є час, щоб перейти на нові стандарти. Трьох років достатньо, аби перелаштувати виробництво без зайвих затрат - кажуть фахівці.