15:10, 21 січня

Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам із Черкас

Близнюкам Андрію та Дмитру Граурам із Черкас 12 років на двох. Хлопці народилися раніше терміну.

поділитись:
Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам із Черкас - фото 1

Про таких дітей часто говорять: занадто люблять життя, тому поспішили з'явитися на світ. Але тут їх чекали нові випробування. Хлопчики ще навіть в школу не пішли, як на їхню долю випало стільки випробувань, що не витримали б багато дорослих.

– Вже у півтора місяці синам зробили операції на очах. Дуже довго йшла реабілітація. А коли почали готуватися до садочка, лікарі виявили лейкоз, – розповідає Юлія Граур, мама хлопчиків.

Вона одна виховує синів. Але вони у неї – бійці. Пройшли і через це випробування, що забрало два з половиною роки. Діти вилікувалися, але хіміотерапія дала ускладнення і вони втратили слух.

Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам із Черкас - фото 34032

 

– Я в той момент не хотіла вірити, що до нас прийшла ще одна біда. Але якщо чесно, думки були лише про одне: мріяла, щоб у синів була ремісія. Тільки коли діти одужали, ми зайнялися проблемою слуху, – каже Юлія.
Фонд Ріната Ахметова допоміг близнюкам із Черкас - фото 34033

 

Повторне обстеження у фахівців підтвердило, що близнюки чують дуже погано. Придбати малюкам сучасні високочутливі апарати для непрацюючої мами було нереально. Юлія почала шукати інформацію в Інтернеті і дізналася, що у Фонді Ріната Ахметова є проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Зібрала необхідні документи та надіслала до Фонду. Новий 2021 рік брати зустрічали так само як усі, хто чує. Тепер з'явився хороший шанс повноцінно спілкуватися зі світом.

– Я дуже щаслива, дякую Фонду Ріната Ахметова за підтримку! – сказала Юлія Граур.

Фонд Ріната Ахметова допомагає дітям з вадами слуху з 2007 року. У 2018 році для системної та масштабної допомоги таким малюкам розпочато проєкт «Рінат Ахметов – Дітям. Тепер я чую». Спочатку високочутливі апарати Фонд видавав дітям, які живуть в чотирьох областях південного сходу країни, але в 2020 році проєкт став загальнонаціональним. Високочутливі слухові апарати отримали 199 малюків з усієї України.