17:36, 15.04.2020

Фонд Ріната Ахметова і Метінвест забезпечили Кривий Ріг тестами для діагностики COVID-19

Сьогодні, 15 квітня, в рамках взаємодії з Дніпропетровським обласним штабом протидії коронавірусу Фонд Ріната Ахметова спільно з Групою «Метінвест» передали медичним установам Кривого Рогу 15 тисяч тестів для виявлення COVID-19.

поділитись:
Фонд Ріната Ахметова і Метінвест забезпечили Кривий Ріг тестами для діагностики COVID-19 - фото 1
«Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. За особистим рішенням Засновника, Фонд Ріната Ахметова в координації з Міністерством охорони здоров'я робить свій внесок у перемогу над епідемією коронавірусу. Ми в найкоротші терміни закупили і передали МОЗ 300 000 експрес-тестів на COVID. Швидке тестування хворих із симптоматикою і подальша сепарація зупиняють стрімке поширення інфекції. Тести передані МОЗ і розподілені між регіонами України. Ми вже передали десятки тисяч тестів Харківській, Запорізькій, Донецькій, Луганській, Івано-Франківській та Львівській областям. На цьому тижні 30 000 тестів отримала Дніпропетровська область. І сьогодні половину цієї допомоги – 15 000 – передано Кривому Рогу», – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Ці 15 000 тест-систем будуть використовуватися для оперативного виявлення випадків інфікування коронавірусом в державних лікарнях, визначених Міністерством охорони здоров'я. В першу чергу, це Криворізька інфекційна лікарня, а також міські лікарні №7, 8 і 11.

Сьогодні боротьба з коронавірусом вимагає об'єднання всіх зусиль – точкова допомога не здатна стримати поширення COVID-19, впевнені в Метінвесті.

«У всіх містах, де є наші підприємства, Метінвест допомагає в рамках роботи благодійного Фонду Ріната Ахметова разом з іншими активами SCM. У Кривому Розі спільно з владою і громадою визначаємо, яке обладнання необхідно, також передаємо для медиків і правоохоронців засоби індивідуального захисту, допомагаємо дезінфікувати вулиці. Ми розуміємо всю відповідальність за життя і здоров'я наших співробітників та їхніх сімей. На підприємствах строго виконуємо всі протиепідемічні вимоги, щоб убезпечити колектив. У такій складній ситуації важливо не втрачати надію і працювати спільно», – підкреслив генеральний директор ЦГЗК компанії «Метінвест» Дмитро Шевчик.

Сертифікати на експрес-тести передані керівництву Кривого Рогу для подальшого розподілу між державними установами охорони здоров'я. Загалом Фонд Ріната Ахметова і Група «Метінвест» передали Дніпропетровській області 30 000 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Перші вантажі з ними вже доставили в Дніпро і Павлоград.

«Ми вдячні Фонду Ріната Ахметова і Метінвесту, тому що отримали сьогодні 15 000 тестів і, маючи 10 000 тестів, закуплених за рахунок міського бюджету, ми можемо з сьогоднішнього дня почати масову діагностику жителів і медиків. Це допоможе боротися з цим лихом, яке прийшло в світ і в Україну. Ми стикнулися зі складним викликом, і тільки разом зможемо захистити здоров'я наших жителів. В рамках роботи штабу з боротьби з коронавірусом контролюємо ситуацію, координуємо роботу медиків і правоохоронців. Завдяки допомозі бізнесу забезпечуємо засобами індивідуального захисту всі служби, від яких залежить боротьба з COVID-19», – зазначив мер Кривого Рогу Юрій Вілкул.
Фонд Ріната Ахметова і Метінвест забезпечили Кривий Ріг тестами для діагностики COVID-19 - фото 13867

 

«Від імені всіх медиків дякую за допомогу. 15 000 тестів дозволять нам розпочати масові скринінгові дослідження пацієнтів, які цього потребують», – сказав Костянтин Мурашко, начальник Управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міськради.

Фонд Ріната Ахметова і ФК «Шахтар» 6 квітня передали Харківській області 20 000 експрес-тестів для виявлення коронавірусу COVID-19. Цей регіон став першим, куди надійшла частина партії з 300 000 тестів, закуплених Фондом для всієї України. Вже наступного дня, 7 квітня, Фонд Ріната Ахметова та Метінвест передали Донецькій області 50 000 експрес-тестів. З них 15 000 надійшли медикам Маріуполя. Ще 50 000 тестів Донецька область одержала 13 квітня.

9 квітня Запорізька область отримала 30 000 експрес-тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту. Від Фонду та ДТЕК 30 000 експрес-тестів скеровані в Луганську область, ще 10 000 експрес-тестів – в Івано-Франківську і 30 000 – у Львівську області. Також Фонд Ріната Ахметова в партнерстві з ПУМБ передали медикам Львова засоби спецзахисту.

14 квітня перші з 30 000 експрес-тестів для Дніпропетровської області прибули до Дніпра і Павлоград.
15 квітня Фонд передав 25 000 тестів медикам Києва.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Уже закуплено та передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 – висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL і SERVO AIR шведського виробництва та кисневі концентратори.
Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлено в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях у Полтаві та Рівному також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду постачено до Волинської обласної інфекційної лікарні. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолювальний мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм із фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Ще 22 апарати ШВЛ встановлено в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом у всі області країни за проєктом «200 швидких для України».

Фонд Ріната Ахметова також закуповує аналізатори проб на коронавірус у комплекті з тест-картриджами для них.

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифри створили унікальні освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і спільно з ФК «Шахтар» – для школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»). Цикли відеокурсів розміщені на сторінці Фонду Ріната Ахметова у Facebook і Youtube-каналі.

Спільно з телеканалом «Україна» Фонд створив соціальні ролики, що закликають людей похилого віку дотримуватися правила номер один під час карантину – залишатися вдома. У роликах #БатькиВДОМА беруть участь ведучі каналу «Україна» – амбасадори Фонду Ріната Ахметова – Ігор Пупков, Олег Панюта, Григорій Герман, Олексій Суханов та відомий журналіст Савік Шустер.