11:39, 04.11.2020

Фонд Ріната Ахметова передав два сучасних апарати ШВЛ медикам Костянтинівки

Інфекційна лікарня Костянтинівки отримала два висококласних апарати штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова та компанії «Углепромтранс».

поділитись:
Фонд Ріната Ахметова передав два сучасних апарати ШВЛ медикам Костянтинівки - фото 1

Це друга передача сучасного медичного обладнання в Костянтинівці. Кілька місяців тому цей лікувальний заклад вже отримав від Фонду три апарати ШВЛ.

– Більше 160 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова надійшли в опорні державні лікарні в 12 регіонах країни. Перші з них передані ще в березні 2020 року. Обладнання від Фонду поставляється як у великі клініки обласних центрів, так і невеликі лікарні регіонів України, роблячи сучасну медицину європейського рівня доступною для всіх. Адже в багатьох установах охорони здоров'я апарати ШВЛ або були відсутні зовсім, або були закуплені ще в минулому столітті, тому лікарі не могли надати якісної медичної допомоги пацієнтам з ускладненнями COVID-19. Апарати ШВЛ, які придбав для українських медиків Фонд Ріната Ахметова, це реанімаційне обладнання високого класу. Такі апарати будуть актуальні навіть через багато років і необхідні для лікування тяжкохворих, порятунку життя людей по всій Україні, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

У свою чергу представниця компанії «Углепромтранс» Тетяна Ситник наголосила, що саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше.

Фонд Ріната Ахметова передав два сучасних апарати ШВЛ медикам Костянтинівки - фото 29553

 

– Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну. Це обладнання в числі найсучасніших у світі, але найголовніше – воно просте у використанні та значною мірою виключає вплив людського фактора. Тому передані апарати можуть бути використані відразу ж після інсталяції, що дуже важливо в умовах епідемії, коли рятувати життя потрібно тут і зараз. Адже це найголовніше, – підкреслила Тетяна Ситник.

Як розповіла головна лікарка лікарні Надія Шейченко, допомога Фонду стала вкрай актуальною.

– Спасибі величезне Фонду Ріната Ахметова! Коронавірус став справжнім викликом, і тільки разом ми можемо впоратися. Нічого подібного ми не бачили раніше, хворі вкрай важкі. Найжахливіше, що жодні ліки та лікарський талант не можуть допомогти при відсутності належної кисневої підтримки. У нас зараз більше половини таких хворих, і багато кому потрібна штучна вентиляція легенів. Без неї вилікувати практично неможливо. Головна перевага апаратів ШВЛ від Фонду в тому, що вони дозволяють проводити неінвазивну, тобто менш травматичну вентиляцію. Вона зберігає органи грудної клітки і менше позначається на серці. Подарунок Фонду врятує якомога більше людських життів, – сказала Надія Шейченко.

За словами фахівця департаменту охорони здоров'я Донецької обласної державної адміністрації Наталії Нікуленко, лікарі залишаються на передовій боротьби з коронавірусом:

– Черговий раз дякуємо Фонду за підтримку. Це колосально відчутна допомога. Завдяки цим апаратам наші хворі одужують.

Разом з апаратами ШВЛ опорні лікарні Донецької області отримали від Фонду Ріната Ахметова більше ніж 50 тисяч одиниць засобів індивідуального захисту і 100 000 експрес-тестів.

Фонд Ріната Ахметова передав два сучасних апарати ШВЛ медикам Костянтинівки - фото 29554

 

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються в боротьбі з епідемією в усіх областях.