14:55, 04.04.2020

Фонд Ріната Ахметова передав МОЗ 300 тисяч експрес-тестів для виявлення Covid-19

Експрес-тести від Фонду отримають державні лікарні у регіонах. Це дозволять швидко виявити хворих на коронавірус та стримати поширення епідемії в Україні.

поділитись:
Фонд Ріната Ахметова передав МОЗ 300 тисяч експрес-тестів для виявлення Covid-19 - фото 1

На сьогодні експрес-тестування є найшвидшим способом виявлення захворювання й потрібне для стримування епідемії.

"Для нас дійсно дуже важливим є те, що Фонд допомагає постійно і надає ту необхідну технічну допомогу, яка наразі є найключовою і дуже важливо для протидії пандемії коронавірусної інфекції. Швидкі тести будуть розподілені по ключовим регіонам, по ключовим областям. Ми плануємо. Що це буде майже пропорційно", - зазначив Ігор Кузін, в. о. генерального директора Центру громадського здоров'я МОЗ України.

Дію експрес-тесту на собі погодився перевірити легенда футбольного клубу «Шахтар» Даріо Срна. Каже: карантину дотримується вся родина. Проте впевнитися, чи допомогли такі заходи – не зайве.

"Звичайно дуже велика допомога Ріната Ахметова на сьогоднішній день. Він дає Україні тести, це один з правил як оберегтись від коронавірусу. Чим більше тестів, тим більше ми будемо знати, на якій стадії сьогодні перебуває український народ. Тому 300 тисяч тестів - це великий подарунок, велика допомога всім українцям ", - зазначив Даріо Срна асистент головного тренера ФК «Шахтар».

Експрес-тест на коронавірус провів головний анестезіолог країни Сергій Дубров.


"Чутливість і специфічність тестів даних є дуже високою насправді це колосальна допомога в рамках України. Деякі регіони, особливо якщо це невеликі районні лікарні не мають ось цих експрес-систем, хоча є крані важливим", - розповів Сергій Дубров, президент асоціації анестезіологів України.

Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу Україні у боротьбі з поширенням коронавірусу. Для цього він об’єднав усі ресурси - благодійного фонду футбольного клубу «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів.

"Наразі загальний обсяг допомоги за особистим рішенням Ріната Ахметова, який передається державі, 300 мільйонів гривень. Йдеться перш за все про експрес-тести. Ми сьогодні якраз їх передали і складному обладнанні - апарати штучної вентиляції легенів - шведський американські, дуже високої якості, які дозволять рятувати життя по всій країні. Ці тести передаються в державні лікарні, вони повинні бути використані абсолютно безкоштовно. Це дуже важливий інструмент для того, щоб управляти темпами зростання епідемії і знизити кількість хворих", - відзначила Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Ще в лютому, за особистим рішенням Ріната Ахметова, Фонд першим у країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. Уже закуплено обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19, серед якого 200 висококласних апаратів штучної вентиляції легенів та кисневі концентратори.