10:33, 18.11.2020

Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ лікарні ім. Горбачевського в Херсоні

Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Горбачевського отримала висококласний апарат штучної вентиляції легенів від Фонду Ріната Ахметова.

поділитись:
Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ лікарні ім. Горбачевського в Херсоні - фото 1
– Ще в лютому Рінат Ахметов виділив 300 мільйонів гривень на допомогу країні в боротьбі з COVID-19. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину. Для ефективної роботи Фондом було створено проєкт «Боротьба з COVID-19 в Україні», який не має аналогів в країні. Це найбільша, системна і масштабна приватна ініціатива, спрямована на допомогу державним медичним установам у боротьбі з коронавірусом. Ключовим елементом в рамках проєкту стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Саме апаратів ШВЛ українська медицина потребувала найбільше. Незважаючи на дефіцит високотехнологічного медичного обладнання в світі, Фонд Ріната Ахметова зумів закупити і привезти його в Україну, – розповіла Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду.

За її словами, понад 180 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні в регіонах країни.

Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ лікарні ім. Горбачевського в Херсоні - фото 30395

 

– Хочу подякувати Фонду Ріната Ахметова за апарат штучної вентиляції легенів, завдяки якому ми будемо надавати своєчасну допомогу в повному обсязі хворим на коронавірус, – зазначила заступниця директора Херсонської лікарні Олена Тимошенко.

До слів подяки приєднався глава Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв.

– У цій лікарні працюють з дуже важкими випадками коронавірусу. Тому такі подарунки сьогодні особливо є цінними. Хочу сказати спасибі меценатам і благодійникам, які допомагають закладам охорони здоров'я області. Тільки разом, об'єднавши зусилля, ми можемо допомогти лікарям, які сьогодні на передовій боротьби з коронавірусом, – сказав Юрій Гусєв.

У свою чергу директор департаменту охорони здоров'я Херсонської ОДА Віктор Короленко підкреслив важливість допомоги Фонду:

– Це обладнання дійсно дарує життя людині. Воно використовується в критичних ситуаціях, коли це життєво необхідно.

Разом із апаратом ШВЛ лікарі відділення інтенсивної терапії отримали комплекти медичного спецодягу, пошиті для них за індивідуальними розмірами на замовлення Фонду.

Фонд Ріната Ахметова передав сучасний апарат ШВЛ лікарні ім. Горбачевського в Херсоні - фото 30396

 

«Боротьба з COVID-19 в Україні» – масштабний проєкт Фонду, покликаний допомогти країні рятувати життя людей. Він реалізується за програмою Фонду «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Раніше, за особистим рішенням Ріната Ахметова, у рамках цієї програми було реалізовано проєкт «200 швидких для України». Тоді за рекордно короткі пів року державні медустанови в усіх регіонах отримали 200 спецавтомобілів із найсучаснішим обладнанням, здатних долати бездоріжжя. Зокрема 22 автомобілі з апаратами штучної вентиляції легенів для новонароджених. Це найбільший внесок одного благодійника в державну медицину України за весь час незалежності нашої країни. Сьогодні багато цих швидких використовуються у боротьбі з епідемією в усіх областях.