16:28, 20.04.2020

Фонд Ріната Ахметова продовжує допомагати країні боротися з пандемією коронавірусу

Аби не втратити дорогоцінний час. Найголовніше - виявлення хвороби на ранньому етапі, аби ізолювати людину та розпочати лікування. Медики кажуть, досвід у боротьбі з епідеміями в них є, однак COVID-19 - підступніший.

поділитись:
Фонд Ріната Ахметова продовжує допомагати країні боротися з пандемією коронавірусу - фото 1

 

Ще місяць тому коридорами пологового ходили породіллі та чутно було немовлят. Але із запровадженням карантину одне відділення 5 пологового будинку переобладнали під реанімаційне.

Фонд Ріната Ахметова продовжує допомагати країні боротися з пандемією коронавірусу - фото 14301

 

«Ми обладнали шістнадцять ліжок для пацієнтів з інфекцією і три ліжка для інтенсивної терапії. Окремі персонал, окремі ліки, окрема лабораторія ну і вся решта для обстеження, те, що необхідне», - розповідає головний лікар Київського пологового будинку №5 Дмитро Говсеєв.

Головний лікар запевняє, місць для породіль не зменшили. Їх, як і раніше, 180. Відділення просто оптимізували. За світовою статистикою, вагітні жінки переживають хворобу легше за інших, але реанімаційні палати для тяжких випадків обов’язково є.

«Це була така мала операційна. Тому ми її переобладнали, вона відповідає вимогам. Стіни, які можна дезінфікувати. Тут в принципі достатньо місця для того, щоб надавати допомогу», - розповів Ігор Сіренко, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії .

Але перш за все - експрес-тести для виявлення хвороби. Їх сьогодні потребують лікарні як ніколи. Фонд Ріната Ахметова передав медикам Києва двадцять п'ять тисяч тестів на виявлення COVID-19. П'ятий пологовий будинок їх також отримає.

«Будь-яка система повинна мати науковий доказ. А для того повинно треба робити велику виборку. Дякую Фонду за надану можливість мати такі швидкі тести», - зазначив Дмитро Говсеєв, головний лікар київського пологового будинку №5.

Кожен тест - це шанс на порятунок.

«Я хотіла б подякувати Фонду Ріната Ахметова. Зараз така допомога дозволить кожному лікувально профілактичному закладу збільшити кількість таких швидких тестів і підкреслюю, що це дійсно для проведення сортування і виключно у людей, які хворіють», - зазначила Валентина Гінзбург, директорка департаменту охорони здоров'я Київської міської держадміністрації.

25 000 тестів будуть розподілені між опорними лікарнями Києва, а також – що особливо важливо – їх отримають амбулаторії та пологові будинки. Це частина з 300 000 тестів, переданих країні Фондом Ріната Ахметова в межах національної кампанії з боротьби з епідемією COVID-19.

«25 тисяч експрес-тестів на коронавірус Фонд Ріната Ахметова передає Києву: 24 тисячі міському управлінню охорони здоров'я, і ще тисячу в республіканську лікарню при МОЗ. Саме тестування дозволяє визначити, чим людина хвора: звичайним ГРВІ або COVID-19. Ізолювати його і тим самим стримати епідемію. Зараз саме експрес-тести - на передовій боротьби з коронавірусів», - зазначила Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Рінат Ахметов спрямував на боротьбу з COVID-19 300 мільйонів гривень. Для цього він об’єднав усі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM для допомоги Україні.