11:10, 05.11.2020

Газ дорожчає

Порівняно з минулим місяцем, у листопаді ціна послуги для населення виросла майже на третину. За словами комунальників, це сезонна тенденція.

поділитись:
Газ дорожчає - фото 1

Людмила Склярова на собі відчула, як ціна на газ поповзла вгору. Каже: поки за вікном тепло, накрутить кубів не багато. А коли вдарять морози, платіжка для неї може стати непідйомною.

«Газову грубку вмикаю, прогріваємо духовку. Але вона бере багато - вийшло у мене 6 кубів. Грубкою ще, як то кажуть, терпимо. А топить - це, так би мовити, будеш голодний і холодний», - каже пенсіонерка.

Заощадити на блакитному паливі реально. Від серпня кожен із нас може обрати компанію постачальника з прийнятним тарифом. Зокрема, придбати кубометри палива заздалегідь. Ніби оптом. Та, наприклад, у підприємстві "Азовгаз" такої пропозиції - немає.

«У нас, як у постачальника, ціни діють місячні, діють в межах місяця. Як на будь-якому ринку, йде конкуренція. Природно, зараз ми вступили в опалювальний сезон, підвищився попит. А природно, якщо підвищується попит, то і ростуть ціни», - зазначає заступниця директора ТОВ "Азовгаз" Світлана Заяць.

Натомість пані Людмилі допомагає заощаджувати держава. Жінка оформила субсидію.

«Рік плачу по рублю. Вже рік! Там вони давали, припустимо, на 7 кубів, а в мене всього 5 Ось у мене і залишилося, вони мені залишилися винні. Я тепер плачу їм, поки закінчиться. Ще на три місяці вистачить», - розповідає пенсіонерка.

Проте найбільше бідкаються жителі приватного сектора. Мовляв у будинках - газові котли. І в квитанціях виходить чимала сума. Тому питаємо на ринку в продавців, що нині пропонують, аби на обігрів дому витрачалося менше.

- Підлоговий одноконтурний котел. З хорошим високим ККД, з хорошою італійської автоматикою. І при правильному розрахунку буде дуже економно.

А щоб тепло не виходило з оселі варто утеплити стіни, замінити вікна та батареї, впевнений Олександр. І як варіант радить, встановити менш потужний котел.

«Площа будинку в середньому 100 квадратних метрів. Беремо стару систему опалення, відповідно в ній води буде не менше 250 літрів. Тобто це котел, Який за паспортом споживає десь 2 куба газу на годину. Якщо ж поміняти систему опалення, тоді вистачить на цю площу потужність котла 10 кіловат, у якого за паспортом 1-1,1 куба, то це вже економія йде мінімум на 30-40%», - радить продавець.

І додає, хоч витратитися на нову систему опалення доведеться, та незабаром цифри в платіжках зменшать.