18:45, 11.09.2019

Харчування у садочках подорожчає?

поділитись:
Харчування у садочках подорожчає? - фото 1
Маріупольські батьки -обурені. Їм анонсували, що начебто від січня вартість харчування в дитсадках значно зросте. А тим, хто платити не зможе, - запропонують групи неповного дня. Чи це правда? Та про які суми йдеться? А головне, чи стануть від цього страви смачнішими?

Кухарі біля плити від шостої ранку. У садочку варять обід. Треба нагодувати близько двохсот малят. У меню незвичайна страва.

«Суп болгарский. Сюда значит входят такие ингридиенті: картофель, крупа манная картофель, яйцо, лук и морковь».

Також до столу подадуть яблучний компот, овочеве рагу, хліб та сосиски. Харчування в садках за день коштує приблизно 40 гривень. Та за підрахунками - сума має бути більшою.

«Десь близько 100 гривень. 50 гривень будуть сплачувати батьки, а 50% - 50 гривень буде доплачувати наш міський бюджет. Десь так. - Тобто це тисяча на місяць? - десь так»розповіла завідувачка Ясел-садка Галина Камєнєва.

Батькам можливе подорожчання - вже анонсували. Та вартість поки не називають. Бо її не затвердили. Анна водить до закладу двох дітей. Жінка каже, днями вихователь сповістила: з наступного року харчуватися можна буде не повний день.

«Опрос проводили по поводу питания, что до обеда, с обедом, с завтраком и все. А не о сумме какой-то. Сумму, я говорю, мне сказали из других источников - 750 гривен вроде бы. Я не знаю. Тогда проще дома сидеть».

Від січня деякі з малят можуть перейти до груп короткочасного перебування. Зі сніданком. Чи взагалі - без. Якщо батьки не потягнуть здорожчання. Та поки на це згодилися лише дві родини. Всі інші - готові платити.

В профільному управлінні обіцяють: цифра точно буде не з трьома нулями.

«Не 100 відсоткове збільшення. Тобто неймовірної різниці ми не побачимо. В подорожчення буде вкладено не лише комунальні послуги і вартість продуктів, в 100 вісотково ще буде покращення того, що діти бачать на тарілках. Тому що, ну в чому сенс підвищення, якщо ми не робимо нічого гарного для дітей?» - каже спеціаліст департаменту освіти Маріупольської міськради Валентина Зарагулова.

Як тільки вартість харчування затвердять, про це обов'язково сповістять батьків.

Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.