12:15, 23.08.2020

Хочеш віддати дитину в садок - купи за списком

Засіб для миття посуду, білизна та туалетний папір. У переліку понад 20 позицій. Такий список від виховательки в дитсадку отримала мама дошкільнятка. Чи законно це, запитала жінка?

поділитись:
Хочеш віддати дитину в садок - купи за списком - фото 1

Списки батьки отримали тому що, мовляв, в закладі готуються до початку нового навчального року і просять допомогти. Жінка обурена та не розуміє - навіщо групі стільки побутових товарів. І чому місто не забезпечує їх усім необхідним?

Перед дитсадком - похід по магазинах. Список з усім необхідним пані Наталя отримала від виховательки. Цьогоріч жінка перевела доньку в нову групу.

«Спочатку говорили на рік цей список, а потім сказали: "Що ви? Це взагалі на три роки". Я не знаю навіть як їх зберігати, це особливий склад потрібен. Кожен принесе по дві пляшки, 15 осіб - 30 пляшок хімії в групі», - розповідає мати дошкільнятка Наталя Харабуга.

У переліку понад 20 позицій. Половина речей для творчих занять в садочку. Це кольоровий папір, фарби, олівці і пластилін. Інші для чого, жінка не розуміє: туалетний папір, рідке мило, засіб для миття посуду, білизна, мийне для унітазу та сміттєві пакети. Вартість такого набору близько 200 гривень. За словами жінки, окремо необхідно здати ще 50 гривень - у фонд групи та садка.

У закладі кажуть, список склали самі батьки. Вони вирішили допомогти перед початком нового навчального року. Бо речей, якими забезпечує місто, не вистачає. Цього вихователька мамі не пояснила.

«Не зовсім була коректно проведена робота педагога з батьками. Провести загальні батьківські збори зараз немає у нас можливості. Тому ось так у нас вийшло. Батьки, ті, які більш активні, допомагають вихователю в підготовці до навчального року», - пояснює в.о. завідувачки дитячого садка №56 Ірина Бирдіна.

Допомагають вихователю і батьки іншого садочка. Донька пані Яніни тут займається вже два роки.

«Батьківський комітет сам збирається, самі здаємо на що треба, на потреби, тобто вирішуємо ми самі. Здаємо по 30 гривень на місяць», - розповідає Яніна Пудак.

Завідувачка установи запевняє, рахунків батькам не виставляють. Зможуть працювати і без цих грошей.

«Придбання потрібні тільки для того, щоб поліпшити матеріально-технічну базу і поліпшити умови їх дітей. Більше цього нічого не обговорюється. На батьківських зборах я, звичайно, багато говорю про участь в міні-проектах, про участь в "батьківському фонді", 50 на 50, інших громадських проектах», - розповіла завідувачка дитячого садка №67 Світлана Гіріна.

У профільному департаменті кажуть, забезпечують заклади усім необхідним, згідно закону. Тому всі невраховані витрати - за батьками.

«Відповідно до закону "Про освіту" батьки зобов'язані забезпечити умови для організації освітнього процесу. Право батьків вже приймати остаточне рішення. Якщо батьки не згодні, у кожному закладі є завідувач, яка повинна вислухати батьків», - запевнила спеціалістка відділу департаменту освіти Ірина Куркіна.

Тому таких списків не має бути, наполягають спеціалісти. Вирішувати, що потрібно, що ні та в якій кількості, - батьки мають колективно.