19:12, 06.04.2020

Хто може перевіритися на COVID-19 - за допомогою експрес-тестів

Маріупольська лікарня швидкої допомоги вже отримала першу партію. І - деякі містяни прагнуть їх пройти, проте такі дослідження роблять не всім. Кому та коли це дійсно необхідно?

поділитись:
Хто може перевіритися на COVID-19 - за допомогою експрес-тестів - фото 1

У Маріуполі діагностують та лікують хворих на коронавірус у інфекційному відділенні лікарні швидкої допомоги. Раніше всі аналізи відправляли до Києва. Тепер - схему спростили. Спочатку використовують експрес-тести.

«Точність тесту десь в межах 90%. Тому навіть негативний тест, взагалі тест не підтверджує і не знімає діагноз. Це відповідь імунної системи у відповідь на впровадження цього вірусу. У будь-якому випадку потрібен мазок і дослідження на ПЛР», - розповіла завідувачка інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги Олена Шаповал.

Експрес-тести визначають чи є в крові пацієнта антитіла, які виробляються через 5-7 днів після появи перших симптомів коронавірусу. Тож перевірятися раніше немає сенсу, - кажуть фахівці.

«Тест складається з двох осередків. В одній з них - кладемо матеріал, тобто кров, пару крапель, додаємо буфер. Друга група - це результат тесту. Якщо на тесті, в цьому осередку з'являється, знову ж той же результат, одна смужка - тест негативний, дві - позитивний», - розповіла медсестра Ганна Мушинська.

Через 15 хвилин після тесту - ви маєте готовий результат. Але слід пам'ятати, такий аналіз пацієнтам роблять лише, якщо є температура, головний біль, кашель та ускладнення дихання. Аби поставити остаточний діагноз, аналізи маріупольців, які захворіли, й надалі відправлятимуть до Києва. Тому медики наголошують:

«Потрібно звертатися або до сімейного лікаря або при дуже важкому відразу перебігу викликати швидку допомогу. Госпіталізувати ми будемо в першу чергу тих пацієнтів, які мають потребу в кисні, які потребують ШВЛ. А ті, які можуть без цього обійтися - вони залишаються вдома», - зазначила завідувачка інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги.

Невдовзі до Маріуполя мають надійти ще 4,5 тисячі експрес-тестів.