13:08, 30.08.2019

Хто увійшов у склад нового Кабінету Міністрів?

Хто увійшов у склад нового Кабінету Міністрів? 30.08.2019

поділитись:
Хто увійшов у склад нового Кабінету Міністрів? - фото 1

Вчора Верховна Рада підтримала кандидатури на посади членів нового Кабінету Міністрів. Їх запропонував новий прем'єр-міністр Олексій Гончарук. За це рішення проголосував 281 депутат.


Два міністри з попереднього Кабміну - Арсен Аваков і Оксана Маркарова залишилися на посадах.


У новий уряд увійшли:

 • Дмитро Кулеба - віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції. Дипломатичну кар'єру почав в Міністерстві закордонних справ України на посаді аташе Служби головного юридичного радника.
 • Михайло Федоров - віце-прем'єр-міністр України - міністр цифрової трансформації. Свою політичну діяльність Федоров почав ще в 2014 році, коли став кандидатом в народні депутати на виборах у Верховну Раду. В грудні 2018 року приєднався до команди Володимира Зеленського.
 • Тимофій Милованов - міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства. Він є почесним президентом Київської школи економіки (KSE), співзасновником VoxUkraine і заступником Ради Національного банку України.
 • Оксана Маркарова - міністр фінансів України. Маркарова працює в Міністерстві фінансів уже при третьому прем'єрі. У Кабміні Арсенія Яценюка вона керувала апаратом Мінфіну Наталки Яресько, при Володимирі Гройсмані пройшла шлях від першого заступника міністра до повноцінного глави Мінфіну.
 • Олексій Оржель - міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України. До обрання на посаду міністра був головою Української асоціації відновлюваної енергетики та керівником сектора "Енергетика" Офісу ефективного регулювання (BRDO).
 • Владислав Криклій - міністр інфраструктури України. Криклій це колишній начальник Головного сервісного центру МВС України. Він вважається головним реформатором сервісних центрів МВС.
 • Олена Бабак - міністр розвитку громад і територій України. До народних депутатів Бабак була прийнята в листопаді 2014 року. Вона обіймала посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. Є співголовою міжфракційного депутатського об'єднання "Рівні можливості".
 • Анна Новосад - міністр освіти і науки України. Новосад працює в міністерстві з 2014 року. З березня по листопад 2014 року обіймала посаду радника міністра, після чого в грудні 2017 року стала гендиректором директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.
 • Зоряна Скалецька (Черненко) - міністр охорони здоров'я України. Зоряна Скалецька є експерткою з питань реформування системи охорони здоров'я. Голова правління Української медико-правової асоціації, директор громадської організації "Форум здоров’я" та член Всесвітньої асоціації медичного права.
 • Володимир Бородянський - міністр культури, молоді та спорту України. Він був керівником відділу з управління медіа-активами "Альфа-банку". 14 років Бородянський працював в медіахолдингу Віктора Пінчука StarLight Media (група об'єднує телеканали: СТБ, ICTV, Новий, M1, M2 й ОЦЕ). З 2012 очолював медіагрупу, а у грудні 2018 року пішов з посади.
 • Юлія Соколовська - міністр соціальної політики України. Раніше працювала керівницею напрямку "Підтримки реформи охорони здоров'я" у USAID. Це програма для налагодження системи надання послуг з профілактики та лікування ВІЛ-інфекції.
 • Арсен Аваков - міністр внутрішніх справ України. По словам Володимира Зеленського, його залишили на посаді, бо не знайшли гідну кандидатуру на заміну.
 • Денис Малюська - міністр юстиції України. Був засновником адвокатського об'єднання "Бізнес-право". З 2010 року і аж до рішення йти в народні депутати Малюська працював консультантом з розвитку приватного сектору Світового банку.
 • Оксана Коляда (Гаврилюк) - міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України. Спочатку Оксана будувала свою кар'єру в правоохоронних органах. Вона служила в лавах Збройних Сил України. У 2017-му займала пост заступника командувача антитерористичною операцією на Донбасі. У цьому році Коляда була призначена на посаду заступника керівника Міністерства у справах ветеранів.
 • Дмитро Дубілет - міністр Кабінету Міністрів України. Він є одним з колишніх топ-менеджерів "Приватбанку". Також Дубілет є одним із засновників IT-компанії "Фінтех бенд", що реалізує проект Monobank.

Крім того, місце Юрія Луценка зайняв Руслан Рябошапка. Відомо, що новий генпрокурор 12 років пропрацював в Міністерстві юстиції. Пройшов шлях від головного спеціаліста до начальника Департаменту законодавства про правосуддя, правоохоронної діяльності та антикорупційної політики. З 2011 року працював в Бюро з питань антикорупційної політики Секретаріату Кабінету міністрів.


А очолювати СБУ тепер буде Іван Баканов - друг дитинства і сусід Володимира Зеленського. Має економічну та юридичну освіту. Був офіційним главою ТОВ «Квартал 95», під час виборів президента Іван Баканов займав пост керівника передвиборного штабу Володимира Зеленського.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram