18:58, 23 квітня

Хворим на СНІД у Маріуполі доставляють ліки додому

Ліки - додому. Попри карантин хворі на СНІД вимушені продовжувати терапію. Раніше люди самі їздили за медикаментами. І - ризикували здоров'ям. Відтепер маріупольські медики зв'язуються з пацієнтами та відправляють ліки поштою. Куди звертатися за препаратами та чому не можна переривати лікування?

поділитись:
Хворим на СНІД у Маріуполі доставляють ліки додому - фото 1

 

Ще у грудні пацієнти центру з профілактики та боротьби зі СНІДОМ приходили самі за ліками. Сьогодні ж замовити медикаменти можна зателефонувавши до центру.

Пацієнти спілкуються з медиками виключно телефоном. Тепер - з дому не виходять. Бояться.

«Я раніше їздила кожен місяць, а тепер дістатися не можу, тому що в транспорт не пускають. Ми боїмося. Небезпека зараження. Ми в групі ризику», - каже пацієнтка центру Ірина.

Заявки на необхідні препарати обробляє пані Вікторія. Ліки отримує у колеги в спеціальному кабінеті.

«Дані і з комп'ютера, і з журналу. І самі медикаменти. Щоб не помилитися. Де яку назву, де скільки препаратів», - каже медсестра.

Можна і надіслати смс. Головне вказати свої дані та дані того, хто буде отримувати посилку на пошті. Кожному пацієнту медикаментів має вистачити на місяць.

Усього в Маріуполі майже чотири тисячі хворих, які приймають антиретровірусні препарати. Медики кажуть - переривати терапію не можна ні на добу.

«Переривання терапії загрожує тим, що у людини може виробитися резистентність до вірусу. Почне зростати вірусне навантаження, підуть проблеми зі здоров'ям, почнуться інфекції, ми допустити цього не можемо», - каже завідувачка Центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Наталя Москальова.

Замовити ліки можна за номером 050-710-08-21. Вони безкоштовні. Заплатити необхідно тільки за доставку на пошті - близько 40 гривень.