17:51, 16.01.2020

Попри перемир'я знову втрати на фронті

Унаслідок ворожих обстрілів загинув український боєць. Найгарячішими точками залишаються Новотошківське та Оріхове, повідомляє штаб Об'єднаних сил.

поділитись:
Попри перемир'я знову втрати на фронті - фото 1

Упродовж дня бойовики випустили там 6 артилерійських снарядів та сорок одну міну. Але є на лінії зіткнення й місця, де противник дотримується режиму "тиші".
Селище Зайцеве — один із найближчих до ворога населених пунктів. Донедавна стрілянина тут була звичним явищем. Але від Нового року — з початком перемир'я - ворожі Обстрілм різко припинилися.

"Багато чого летіло — були і воги, стрілецька зброя і мінки і с пкма прилетало, снайпери працювали часто. Зараз більш менш нормально".

Зазвичай, противник використовує перемир'я для облаштування нових укріплень. Але зараз навіть будівельних робіт з того боку - армійці не спостерігають. Найманці взагалі не проявляють будь-якої активності.

"Если раньше было там явно. Ночью то фонарик, видно там — движется что-то они укрепляются. То сейчас уже нет. Пока не наблюдаем".

Причин такої інертності з боку противника військові не знають. Кажуть — це дуже незвична для російських найманців поведінка.

"Может действительно перемирие на них подействовало. Но лучше бы постреливали. Просто, когда тишина — не знаешь чего ожидать с их бока".

Цілодобове спостереження за відсутності бойових дій напружує більше ніж сам бій — розповідають армійці.

"Раньше пришел на пост. Знаешь, что будет стрельба. Уже знаешь, чего ожидать. А такая вот тишина постоянная — каждые 5-10 минут постоянно выглядываешь, смотришь в теплик, ночник. Когда тишина — страшно".

Нинішня тиша оманлива та тимчасова — упевнені військові. Кажуть — рано чи пізно ворог дасть про себе знати. Мовляв — так вже було не раз.