23:11, 19.05.2020

Інтерв'ю Гордона з Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі

Про це заявив журналіст Bellingcat Христо Грозєв, який вивчає обставини катастрофи MH17.

поділитись:
Інтерв'ю Гордона з Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі - фото 1

Журналіст впевнений, інформація, яку у інтерв’ю Дмитру Гордону озвучив колишній лідер бойовиків «ДНР» може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі щодо збитого на Донбасі "Боїнга" MH17 малайзійських авіаліній.

"Саме для розслідування MH17 дуже важливо, щоб він не заперечував автентичність перехоплених переговорів, в яких він брав участь. Практично він зізнався в прямому ефірі, що за кілька тижнів до збиття він просив у Кремля через "голову" Криму, щоб йому доставили ППО разом з екіпажем. У Голландії його конкретно звинувачують не в тому, що він натиснув на кнопку, а в тому, що він замовив і зробив умови для збиття. Він реально в цьому зізнався. Вперше це так відкритим текстом було сказано", - пояснив журналіст.
Інтерв'ю Гордона з Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі - фото 17440

 

Нагадаємо, колишній лідер бойовиків Ігор Гіркін дав інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону. Це викликало широкий резонанс і жваве обговорення. Під офісом журналіста ввечері в понеділок, 18 травня, відбулася акція протесту.

Натомість багато українських політиків та експертів наголосили на важливості такого інтерв’ю.
Зокрема перший президент України Леонід Кравчук вважає, що інтерв'ю з лідером бойовиків може бути корисним.

Інтерв'ю Гордона з Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі - фото 17438

 

"Думаю, що це прикре непорозуміння. Гордон займає дуже чітку позицію щодо політики Кремля і особисто президента Росії, а також про події в Криму і на непідконтрольних територіях України", — зазначив Кравчук.

Експрезидент акцентував, що за словами Гордона, він робив інтерв'ю в співдружності зі спецслужбами. А це - світова практика.

"Це інтерв'ю можна використовувати для подальшого розслідування. Це потрібно для того, щоб висловити певні претензії Росії щодо агресії у Криму і на Донбасі. Треба подякувати Гордону, тому що не кожна людина, не кожен журналіст наважиться на такі дії", — додав експрезидент.

В тому, що такі інтерв’ю можуть принести користь впевнений і колишній депутат Віталій Журавський.

"Якщо журналісту будуть говорити, у кого можна чи не можна брати інтерв'ю, то суспільство буде позбавлене права на вільний доступ до інформації. Якщо ми плануємо запозичити європейські цінності, щоб вони стали основою нашого суспільства, то повинна бути повноцінна свобода слова. Журналіст має право брати інтерв’ю у будь-кого. Згадаємо, Пабло Еміліо Ескобар, колумбійський король кокаїна, наркобарон, керівник наркокартелю, керував у 80-тих роках 80% світового ринку кокаїна. Жорсткий убивця. У нього CNN брало інтерв’ю. І нічого, ніхто їх не звинувачував", — сказав він.

 

Інтерв'ю Гордона з Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі - фото 17439

 

Політик розповів, яка користь від такої роботи:

"Ось дивіться, правоохоронні органи брали покази в Поклонської? Не брали. Відбулася анексія Криму, вона була прокурором, вона порушила присягу на вірність українському народу. Правоохоронці не брали покази, а в інтерв’ю вона все розповіла. Або Гіркін, він сказав, що України як такої немає, що це територія Росії, що це в результаті стане територією Росії. Я з цим не згоден, як і кожний свідомий громадянин України – це порушує моє суверенне право", — сказав Журавський.

Ніхто не має права диктувати медіа свої правила – таку заяву зробив й ексзаступник генпрокурора, політик Давид Сакварелідзе.

"Жоден ВЕДУЧИЙ західний журналіст поки ще не відмовлявся брати інтерв'ю або висвітлювати матеріал, пов'язаний з найкривавішими фігурами нашого століття! Чому? Тому що їхня справа показувати, а наше - оцінювати. Так, це може бути до нудоти, глядача може розривати, дивлячись на монітор, але ніхто не в праві забороняти і диктувати медіа свої правила. Це робить ринок і глядач. До вашої уваги два приклади: інтерв'ю Башара Ассада та Муаммара Каддафі на BBC і NBC News", - написав на своїй сторінці у Facebook Сакварелідзе.
Інтерв'ю Гордона з Ігорем Гіркіним може стати матеріалом у міжнародному суді в Гаазі - фото 17441

 

Як зазначив сам Дмитро Гордон, флешки з інтерв'ю він вже передав до Гааги.