10:30, 25 квітня

Історія занедбаного кінотеатру імені Шевченка. Чи є надія відновити будівлю?

Кінозал - у пітьмі, афіша - відсутня, приміщення - розграбовані. Єдине, що вціліло, - величезне мозаїчне панно з образом Кобзаря та героїв його творів. Це - кінотеатр імені Шевченка. Чому колись дуже популярне культурне місце стало зоною ризику?

поділитись:
Історія занедбаного кінотеатру імені Шевченка. Чи є надія відновити будівлю? - фото 1

Стіни розмальовані графіті, вікна стали дірками, сходи - усипані склом та дрібним камінням. А замість черги на сеанс біля кінотеатру імені Тараса Шевченка - імпровізована парковка.

Про минулу красу нагадує лише величезна мозаїка. Її площа - 54 квадратні метри. Виконана маріупольськими художниками-монументалістами Олександром Кечеджи, Миколою Тихоновим, Яковом Райзіним в 1965 році.
Всередині ж на стінах - зображення героїв творів Тараса Шевченка. Ба більше - увесь перший поверх прикрашений мозаїкою. Підлога усіяна мотлохом, битим склом та шприцами. А подекуди забруднена фекаліями. Місцями стіни чорні від пожеж. На другому поверсі - пітьма. Облущені стіни, там, де мав бути екран - темна пляма, підлога, на якій колись було 700 глядацьких місць, - розібрана. Та раніше заклад мав неабияку популярність.

У 90-ті роки інтерес до саме такого перегляду фільмів зменшується. Через відсутність відвідувачів кінотеатр зачиняють. А час та вандали починають руйнувати будівлю. Зараз вона у приватній власності, кажуть у профільному департаменті. Господаря змусити навести лад на цій території - не вдається. Бо живе за межами Маріуполя.

«Необхідна присутність власника, щоб скласти на нього протокол. Тому на даний момент потрібно сформувати під них земельну ділянку, а він не сформований, і рік давності, стягнути збитки за несплату земельного участка. Це те, чим може місто зараз простимулювати власника, в тому числі стягнути з них певний моральний збиток і зобов'язати привести у відповідність з будівельними нормами і нормами комісії з благоустрою», - зазначила директорка департаменту по роботі з активами Світлана Штенда.

Якщо ж власник не зацікавиться кінотеатром, муніципалітет намагатиметься забрати на баланс міста. Фахівці запевняють, поки шукають шляхи впливу на господаря та варіанти відновлення занедбаного кінотеатру імені Тараса Шевченка.