14:15, 14 лютого

Ізоляція і карантин коронавірус не зупинять: в ВООЗ зробили тривожний прогноз

Нині кожен інфікований передає вірус в середньому двом або трьом людям

поділитись:
Ізоляція і карантин коронавірус не зупинять: в ВООЗ зробили тривожний прогноз - фото 1

Коронавірус може загрожувати як мінімум однієї третини населення Землі. З таким прогнозом виступив американський вчений, співкерівник Центру статистики інфекційних захворювань при Університеті штату Флорида і експерт при Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) Айра Лонджіні, повідомляє Bloomberg.

Лонджіні зазначає, що карантини здатні лише уповільнити, але не зупинити поширення вірусу, так як йому вдалося проникнути за межі Китаю ще до введення цих заходів. Він підкреслює, що зараз кожен інфікований передає вірус в середньому двом або трьом людям, що може привести до того, що заражені будуть близько двох третин населення Землі.

При цьому, навіть якщо буде знайдено спосіб вдвічі уповільнити швидкість поширення вірусу, інфікованими ризикують опинитися близько 30% людей на планеті, стверджує вчений.

"Тактика спостереження і стримування не принесе значних результатів, якщо не зміниться здатність (вірусу) передаватися (від людини до людини). Ізоляція і карантин не здатні зупинити вірус", – вважає вчений.

 

Джерело: Сегодня