10:24, 25.10.2019

Кабмін спростив реєстрацію народження і смерті громадян з ОРДЛО

Кабмін спростив реєстрацію народження і смерті громадян з ОРДЛО 25.10.2019

поділитись:
Кабмін спростив реєстрацію народження і смерті громадян з ОРДЛО - фото 1

Кабінет Міністрів України врегулював процедуру розгляду документів, що підтверджують факт народження або смерті особи на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції України.

У середу, 23 жовтня, уряд ухвалив постанову "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 січня 2013 року № 9".

Тепер питання підтвердження фактів народження та смерті на непідконтрольних територіях, де українські органи державної влади не здійснюють свої повноваження, буде розглядати спеціально створена комісія.

По кожному зверненню з'ясовуватимуть обставини справи і видаватимуть висновок, який буде підставою для реєстрації органом ГРАГС факту народження або смерті.

Такий механізм ввели на підставі так званих "Намібійських винятків", сформульованих Міжнародним судом ООН на підставі практики Європейського суду з прав людини

"Ключовий принцип" Намібійських винятків "полягає в тому, що для захисту невід'ємних прав людини облік окремих документів, виданих окупаційними властями, є допустимим", - пояснив міністр юстиції України Денис малюська.

Той факт, що відповідні документи братимуть до уваги, не означає визнання окупаційної влади.

"Для нас важливо наповнювати реальним змістом положення Конституції України, за якими людина визнається найвищою соціальною цінністю, а держава відповідає перед людиною за свою діяльність", - уточнив чиновник.

Постанова розроблена через прийняттям Закону України від 18 січня 2018 року № 2268-VIII "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях".

Документ передбачає, що діяльність збройних формувань Російської Федерації і окупаційної адміністрації Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях суперечить нормам міжнародного права, є незаконною, а будь-який виданий у зв'язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює ніяких правових наслідків, крім документів, які підтверджують факт народження або смерті людини на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областей, передає Donbass.live