20:00, 20.09.2019

Кабмін затвердив нового керівника держпідприємства «Центренерго»

Кабмін затвердив нового керівника держпідприємства «Центренерго» 20.09.2019

поділитись:
Кабмін затвердив нового керівника держпідприємства «Центренерго» - фото 1

Виконувачем обов’язків гендиректора став Володимир Потапенко. Фактично він очолює одну з найбільших енергогенерувальних компаній в Україні з червня. За квартал своєї роботи вже викликав обурення експертного середовища. Що встиг накоїти? Та головне - навіщо й для кого?


Потапенко Володимир Іванович - Виконувач обов’язків генерального директора ПАТ «Центренерго». В активі має серйозний досвід роботи на керівних посадах великих вугільних та вуглепереробних підприємств. Загальний стаж роботи – 36 років.


Це досьє нового виконувача обов’язків гендиректора «Центренерго» на сайті самого підприємства. Щоправда, інформація неповна. У вузьких колах Володимира Потапенка більше знають як «смотрящего семьи Януковича». Але то стара історія. Нині його пов’язують із іншою не менш відомою в Україні фігурою - Ігорем Коломойським.


Сам Коломойський таке твердження в інтерв’ю журналісту «Цензор нет» Юрію Бутусову відкинув. Щоправда, для енергетичних експертів Потапенко - не така вже й зрозуміла фігура. Щойно він очолив «Центренерго», підприємство припинило співпрацювати з державною шахтою «Червонолиманська». А вугілля почали закуповувати в приватної фірми «Нафта Форс». Його возять із Росії, а, за непідтвердженими даними, навіть із непідконтрольних Україні територій, а це - серйозний злочин.


У «поважної» компанії, яка укладає мільйонні контракти з держпідприємством, навіть власного офісу немає. В онлайн базі юридичних осіб зазначено: «Нафта Форс» створена лише рік тому, заставний капітал - 1000 гривень, але фірма входить до потужної групи «Приват». І саме ця новостворена «контора» продає держпідприємству «Центренерго» вугілля за незрозумілу для енергетичних експертів ціну.


«Сьогодні «Роттердам+» давав би ціну близько 1700 грн за тонну. На Краснолиманській шахті до 2000 можна було б купувати вугілля, а купується воно за 2500 за тонну» - каже Президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець.


Пояснюємо простіше. Уявіть, що йдеться не про вугілля, а про звичайну тканину. Українського виробника - коштує дешевше. Інша – така сама, але привезена з-за кордону, тому дорожча. Фабрика, що раніше купувала вітчизняну, тепер вирішила придбати іноземну. «То й нехай, - скажете ви, - тепер сукню продаватимуть дорожче. Це ж зрозуміло! Елементарні закони економіки!». Але - ні!!! Сукня чомусь коштує дешевше. Покупець радіє. А фабрика - банкрутує.


В реальній історії фабрика – це українське підприємство «Центренерго», сукня - це електроенергія. Її за безцінь продають щасливому покупцю. У профільному середовищі вже знялася хвиля обурення. Куди дивляться антикорупційні органи? Це чергова схема, схема в енергетичному секторі держави. Нардеп Михайло Бондар звернувся до НАБУ.


«Підозра в тому, що фірми групи приват, які належать Ігорю Коломойському в цьому зацікавлені. Тримати під контролем Центренерго, потім пізніше знецінивши його – викупити і мати можливість собі поставляти на свої заводи дешеву електроенергію. Попросив вияснити чи має місце ця злочинна схема? І дати відповідь» - каже нардеп.


На цю відповідь від правоохоронних органів чекають експерти і найголовніше: кожен українець, який своїми податками вже змушений фінансувати ще вчора прибуткове, а сьогодні - збиткове держпідприємство «Центренерго».

Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.