16:19, 10 квітня

Карантинна тисяча і перерахунок пенсій. Хто і коли отримає доплати?

У ПФУ Донецької області розповіли, кому перерахували пенсії, коли почнуть виплачувати доплати.

поділитись:
Карантинна тисяча і перерахунок пенсій. Хто і коли отримає доплати? - фото 1

На сьогодні в Донецькій області 1,2 мільйона пенсіонерів. Понад 800 тисяч з них щомісяця отримують виплати. За словами начальника Пенсійного фонду області Наталії Рад, попри карантин, всі пенсії виплачують вчасно і в повному обсязі.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів був зроблений перерахунок виплат деяким категоріям громадян.

Так, пенсіонерам, що працюють зроблено перерахунок з 1 січня. Але, за умови, що з моменту попереднього перегляду пройшло 24 місяці. В середньому, виплата збільшиться на 175 гривень. У кожному конкретному випадку сума може бути більше або менше.

При цьому, Наталія Рад підкреслила, що ті, хто залишився на час карантину без роботи зобов'язані платити єдиний соціальний внесок. Так каже закон. І в разі несплати єдиного соціального внеску, стаж зарахований не буде.

Пенсіонери віком 80 років і більше отримають надбавку в 500 грн. За умови, що їх пенсія разом з усіма іншими доплатами не перевищує 9205, 19 грн.

Ті, хто отримує пенсію менше 2600 грн теж отримають доплату. В середньому 517 гривень. Але, за наявності стажу 20 і 25 років для жінок і чоловіків відповідно.

Всі доплати люди отримають з 9 квітня разом з основною пенсією. Тим же, хто отримує пенсію до 9 числа доплату зарахують наступного місяця.

Що стосується так званої карантинної тисячі, пенсійний фонд вже готовий до цієї роботи, сказала Наталія Рад. Справа тепер за змінами до державного бюджету. Як тільки їх приймуть, доплати відразу ж нарахують пенсіонерам.

Подовжать виплати і тим пенсіонерам, хто отримує пенсію по інвалідності, та у кого період підтвердження МСЕК випадає на карантин.