19:20, 29.05.2020

Кількість безробітних в Україні перевищила півмільйона. Що з вакансіями в Маріуполі?

Обмеження послабили і пропозицій - більше. Які вакансії в Маріуполі зараз користуються попитом? І на яку допомогу від держави можна розраховувати?

поділитись:
Кількість безробітних в Україні перевищила півмільйона. Що з вакансіями в Маріуполі? - фото 1

Інна двадцять років працювала в шкільній їдальні. Через зимовий, а потім і весняний карантин кілька місяців була без роботи. І тепер шукає варіанти на літній сезон.

"Раніше писали заяву просто за власним бажанням. Щоб люди не йшли, не ставали на біржу. Це так наш керівник нам говорив. А зараз ось у нову організацію ми перейшли і нам сказали, що можна за згодою двох сторін, щоб ви могли піти в службу зайнятості і, може, вам щось запропонують ".

Дмитро - зварювальник за фахом. Раніше працював на себе. Однак на карантині роботи не було, тому звернувся до Центру зайнятості.

"Шукав по інтернету, на деякі підприємства їздив, але там, припустимо, я їм не підійшов. Хоч якась, може, допомога там по безробіттю. А так взагалі-то професію буду підшукувати".

У центрі ж зайнятості продовжують проводити навчальні курси, конференції з роботодавцями та онлайн іспити.

"Квиток складається з двох частин. Три теоритических питання і одна практична задача".

Серед вакансій найбільше робочих спеціальностей. Однак після ослаблення карантину працівників набирають на місця продавців і працівників харчової галузі.

"Оформляється працевлаштування безробітних, які перебувають на обліку в зв'язку з тим, що під час карантину вони були звільнені від своїх роботодавців. Наприклад, це кухарі, це технологи, це завідувачі виробництва".

З середини березня в міському Центрі зайнятості стали на облік близько трьох тисяч безробітних, розповідає директор. Це більше, ніж кількість вакансій. Однак держава пропонує допомогу тим, хто залишився без роботи через карантин.

"Люди можуть на той період, коли вони не працювали, можуть отримати до мінімальної заробітної плати додатково. Понад п'ятдесят роботодавців звернулися. Вони на 600 тис. Отримали допомоги на своїх працівників", - пояснює Юрій Чупрін, директор Центру зайнятості.

В установі додають, виплати можуть отримати і самі підприємці, які припиняли свою діяльність. Якщо у них немає найманих працівників.