18:45, 15.05.2020

Кількість тестувань на Дніпропетровщині вдасться збільшити в півтора рази

Лабораторний центр отримав сучасний ПЛР-аналізатор американського виробництва, який одночасно дозволить робити 96 досліджень.

поділитись:
Кількість тестувань на Дніпропетровщині вдасться збільшити в півтора рази - фото 1

Обладнання для Дніпропетровщини передав Фонд Ріната Ахметова.

"Зараз особливу небезпеку становить інфікованість медичних працівників і ми збільшуємо ПЛР-діагностику, в тому числі насамперед для таких груп, зокрема, медичних працівників. Тому що через медиків поширюється ця інфекція далі", - розповідає Валерій Сердіюк, директор департаменту охорони здоров'я Дніпропетровщини.

Оперативність та точність – дві головні переваги нового ПЛР-аналізатора, розповідають у лабораторному центрі. Від моменту забору крові до отримання результату потрібно не більше 30 хвилин.

"Якість цього обладнання дозволяє проводити це дослідження на рівні стандартів як європейських, так і світових. Це обладнання, яке відповідає золотому стандарту, цим все сказано", - каже Олександр Штепа, директор Дніпропетровського лабораторного центру.

Процес дослідження максимально автоматизований, що знижує вірогідність зараження медиків під час проведення аналізів.

"Якщо місяць тому ми зустрічалися з передачею тестів. То зараз ми відчуваємо велике навантаження лабораторного центру, і це обладнання дозволить бути більш оперативними, більш гнучкими" - розповів Представник Групи «Метінвест» Дмитро Мурашко.
"Ми спілкувалися з постачальниками. Якщо порівнювати з машинами, то цей прилад вони порівняли з «Мерседесом». Це один з кращих, з того, що є сьогодні", - наголосив представник ДТЕК у Дніпропетровській області Олександр Савенко.

Від початку пандемії коронавірусу на Дніпропетровщині зробили понад сім тисяч аналізів на виявлення COVID-19. Нині в регіоні зафіксовано близько восьмисот хворих на коронавірусну інфекцію.

"Це дуже своєчасна допомога. У нас кількість підозр на COVID-19 збільшується, в зв'язку з тим, що у нас виявляються контактні. І ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова. За те, що ми маємо перспективу збільшувати кількість досліджень", - каже Олександр Штепа, директор Дніпропетровського лабораторного центру.

Окрім Дніпропетровщини, ПЛР-аналізатори раніше отримали Донецький лабораторний центр у Маріуполі та Інститут серця у Києві.

"Фонд Ріната Ахметова продовжує допомагати українським медикам найнеобхіднішим в боротьбі з коронавірусом. У числі перших пріоритетів - медичне обладнання, в тому числі - аналізатор тестів на коронавірус. Цей аналізатор робить тести не тільки на коронавірус, але і на інші хвороби - від окремих видів онкології до туберкульозу. І він буде довго працювати і служити навіть після завершення епідемії," - розповідає Наталія Ємченко, член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова.

Рінат Ахметов направив 300 мільйонів гривень на боротьбу з COVID-19. Для цього об’єднані всі ресурси – благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших активів SCM.