15:10, 16.01.2020

Кіловати з-за поребрика в обхід заборони парламенту пішли через… урядові кабінети

Даних про закупи на офіційному сайті Укренерго поки немає. Та члени громадської організації «Енергетичний амбасадор» вирахували імпортне.

поділитись:
Кіловати з-за поребрика в обхід заборони парламенту пішли через… урядові кабінети - фото 1
«Їх доводиться отримувати відповідним аналітичним шляхом співставлення певних даних, які є у відкритому доступі. І шляхом співставлення ми якраз вирахували ті об’єми, які були імпортовані в цьому році. Вже з початку цього року, за спинами українських споживачів імпортовано з Білорусі 1,6 млн кіловат-годин, і з Російської Федерації - 207 тисяч кіловат-годин» - зазначає голова громадської організації «Енергетичний омбудсмен» Олександр Трохимець.

Москва і далі демпінгує - спеціально занижує ціни, щоб зайти на український ринок. Потім витіснить наших вітчизняних енергетиків і диктуватиме свої умови Києву. Наступ Росії на енергетику нашої країни мав зупинити грудневий Закон. Але Рада заборонила імпорт на лише одному, найменшому сегменті ринку – за так званими двосторонніми договорами. Загалом же Росія як і раніше постачає Україні світло. А часткова заборона – має свою обмовку: її може, за потреби, зняти Кабмін.

«Тобто законом заборонено, але інший орган державної влади виконавчої влади – може дозволити. Це взагалі не вкладається в нормальні розуміння права в будь-якій країні» - каже Трохимець.

Закон, що Рада ухвалила четвертого грудня - окозамилювання, - каже на своїй сторінці у фейсбуці нардеп Михайло Волинець.

«Цей законопроєкт - обман, який лише створює видимість вирішення проблеми, а насправді зберігає та розширює можливості для імпорту з країн СНД».

Українські виробники дають світло країні у години пікових навантажень - вечері і вранці. Кіловати ж з Росії йдуть в Україну удень, коли у мережах обох країн і так вдосталь енергії. В цей час українські генератори змушені не просто скидати оберти, а мало не зупинятися. Щоб тільки росіяни спродались.

«Якщо ще додатково виникає діра в балансі через те, що хтось із заводів виробництва купує її в імпортних постачальників з Росії, відповідно в наших виробників – ще більше просідає обсяг виробництва її. 09 28 Це відповідно втрати і по завантаженості блоків, і по використанню палива – того ж вугілля для ТЕС, задіянності працівників на роботі, тобто скорочення робочих часів. Зарплати менші у людей» - розповів експерт з енергетики Юрій Корольчук.

У яких випадках Кабмін може повністю зняти обмеження на російські кіловати? Лише за надзвичайних обставин! Чи може бум імпорта бути пов’язаний із дозволом на те Уряду? Ми запитали в Міненерго. На відповідь чекаємо.