19:16, 14.04.2020

Кінець українського вуглепрому: ДТЕК змушений призупинити шахти

Припиняється робота найбільшого вугільного підприємства України - ДТЕК Павлоградвугілля і трьох збагачувальних фабрик. Причина - затяжна економічна кризу в енергетиці України

поділитись:
Кінець українського вуглепрому: ДТЕК змушений призупинити шахти - фото 1

У зв'язку з триваючою системною кризою в енергетичній галузі України 10 шахт і допоміжні підприємства об'єднання ДТЕК Павлоградвугілля, збагачувальні фабрики Павлоградська, Добропільська, Курахівська, а також Першотравенський ремонтно-механічний завод і Науково-виробничий центр ДТЕК з 20 квітня припиняють роботу з видобутку і збагачення вугілля, підготовці гірничих виробок, а також ремонту гірничо-шахтного обладнання. Підприємства переводяться в режим підтримки життєдіяльності, а співробітники виводяться в простій із оплатою згідно з колективним договором.

Системна криза в енергетичній галузі України, яка триває з минулого року, призвела до розбалансування енергосистеми України. Ручне регулювання ринку, непродумані рішення, відсутність координації галузі повністю дестабілізували роботу всіх вугільних підприємств. Через безконтрольний імпорт електроенергії з Росії та Білорусі знизилася затребуваність вітчизняної електроенергії і, як наслідок, знизився обсяг споживаного вугілля на станціях. На складах ТЕС і шахт накопичено понад 2,9 млн тонн незатребуваного вугілля. В країні призупинена робота близько 30 вугільних шахт, в простої знаходяться більше 40 тис. людей. Збиток теплової генерації за останні півроку становить 3,1 млрд грн. Всі ТЕС працюють нижче мінімального складу, близько 50% співробітників знаходяться в простої.

Негативна ситуація посилюється загальним падінням економіки і пандемією коронавируса. Внаслідок карантину знижено споживання електроенергії в країні, знижені обсяги виробництва електроенергії і рівень платежів.

У зв'язку з незатребуваністю вітчизняної електроенергії раніше ДТЕК Енерго вже був змушений призупинити 5 шахт ДТЕК Добропіллявугілля, шахту "Білозерська" і ЦЗФ Жовтнева. Але, так як ситуація стає все більш критичною, було прийнято рішення призупинити і роботу підприємств ДТЕК Павлоградвугілля, ще трьох збагачувальних фабрик, Першотравенського РМЗ і НВЦ ДТЕК.

З 20 квітня близько 18 700 співробітників шахт, допоміжних підприємств фабрик і заводу будуть виведені в простий. Інші співробітники будуть забезпечувати технічне обслуговування підприємств - провітрювання гірських виробок і відкачування води, підтримання виробництва. Це дозволить оперативно відновити роботу підприємств при зміні ситуації в галузі.
Відповідно до Галузевої угоди і колективних договорів, всі співробітники, виведені в простій, продовжать отримувати дохід в розмірі тарифної ставки, зі збереженням трудового стажу.

Всього на 10 шахтах і допоміжних підприємствах ДТЕК Павлоградвугілля, збагачувальних фабриках Павлоградська, Добропільська, Курахівська, Першотравенський РМЗ і НВЦ ДТЕК працює близько 22 800 людей.