19:25, 21.01.2020

Колекторам офіційно заборонили шантажувати боржників

Залякували оголошенням про надання послуг сексуального характеру. Телефонували друзям і навіть директору школи.

поділитись:
Колекторам офіційно заборонили шантажувати боржників - фото 1

Ольга розповідає, вже два місяці колектори допікають і їй, і знайомим. Подрузі прислали ось такі повідомлення.

"Я тебе, паразітка, по-любому вицеплю і ти мені бабки за Олю повернеш".

Дівчина каже, погрози - лякають. Відчуває себе винуватою перед товаришкою.

"Вона мені дзвонить, каже - ось мені знову дзвонить цей Анатолій, починає загрожувати, писати смски про те, що він знає, де я живу, на яких машинах їздить моя сім'я".

А заборгував її батько. Півроку томУ пан Дмитро взяв онлайн кредити. Скільки позичив - уже віддав. Але набігли відсотки. Та не слід панікувати, кажуть психологи. Саме на це і розраховують колектори.

"Приходить твій друг, як страх. На інстинктивному рівні. І він приходить, як правило, в силу ось такий правовій необізнаності. В цьому випадку, як раз саморегуляція і самовладання є першим способом відсічі в ситуації маніпуляції колектора".

На повідомлення уваги - не звертати, а телефонні розмови - записувати для доказів - кажуть фахівці. Бо за законом, колекторам заборонено погрожувати, шантажувати чи грубити боржникам.

"Єдині органи, єдина особа, яка може стягувати борги це тільки виконавчі служби, та тільки за рішенням суду. Всі інші особи, ким би і як би вони не припадали, вони не мають права це робити. Вони мають право тільки попросити. Колектор рівно така ж фізична особа, як і всі інші".

Тепер колекторська фірма повинна мати ліцензію. А розмовляти з боржниками будуть тільки ті, хто старше 25 років, ще й державною мовою. Заборонено турбувати людей з 20-ї до 9-ї ранку, у вихідні та святкові дні. За порушення - штраф до майже двохсот тисяч гривень.