14:10, 07.10.2019

Коли запрацює закон про особливий статус Донбасу?

Коли запрацює закон про особливий статус Донбасу? 07.10.2019

поділитись:
Коли запрацює закон про особливий статус Донбасу? - фото 1

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що під час підготовки нового закону про особливий статус Донбасі не будуть пересічені ніякі "червоні лінії".

"Ключовим питанням є питання виборів. Вибори можуть проходити виключно за українським законодавством, і це одна з тих" червоних ліній ", про які ми говорили. Друге - вибори можуть відбуватися тільки коли немає кулеметів, танків, іншої зброї. Тому що все це не дозволяє провести вибори. Коли буде досягнуто безпечний компонент, про що говорять всі політики, і в першу чергу президент і я, і представники нашої політичної сили, тоді ми зможемо виключно за українським законодавством провести вибори на поки що про окупованої території. Коли у нас буде контроль над кордоном, коли ОБСЄ визнає ці вибори, саме тоді почне працювати так званий новий закон про особливий статус Донбасу ".
Дмитро Разумков підкреслив, що ніхто не буде порушувати "червоні лінії", які були вказані раніше, тому що від них залежить територіальна цілісність і суверенітет України. Уздовж лінії розмежування на ділянках відведення озброєння ЗСУ безпеку громадян забезпечуватимуть українські правоохоронні органи і Національна гвардія України.
"Це нормальний процес. Я впевнений, що до нього приєднаються і представники ОБСЄ і, можливо, журналісти", - зазначив голова ВР.
Також він додав, що "ми таким чином, на жаль, не скоро зможемо вийти з тієї патової ситуації, яку ми спостерігаємо протягом декількох років", але буде можливість почати реалізовувати Мінські домовленості, щоб повернути окуповані території.