18:11, 10.05.2020

Країни світу поступово виходять з карантину

Відкриття шкіл у Німеччині, дитячих майданчиків у Казахстані та безкоштовний транспорт у Канаді. Як і в Україні, за кордоном також потроху послабляють карантин. Що вже дозволено робити?

поділитись:
Країни світу поступово виходять з карантину - фото 1

 

Німеччина, Баварія, місто Пассау. За весь час карантину в країні захворіло майже 170 тисяч місцевих. Ганна Боравльова, яка там мешкає каже, вже з понеділка тут мають відкрити навчальні заклади, дитячі садочки, кафе, перукарні, салони краси та непродовольчі магазини. Ринки - працюють.

«На рынке обязательно ношение масок. Люди стоят ждут очередь».

На вулиці - можна ходити без масок. Також дозволено гуляти у парках та біля річок. Транспорт - без обмежень, проте більшість обирає велосипеди.

«Уже можно ходить в гости по чуть-чуть, то есть посещать друзей. И даже на открытом пространстве где-то, но небольшими масштабами и с соблюдением дистанции. Потихоньку открываются все и мобильные магазины с мобильными телефонами, с интернетом и какие-то сувенирные лавочки», - каже жителька Німеччини Ганна Боравльова.

У Канаді ж на час карантину повністю скасували оплату в комунальному транспорті. Андрій Ніколюк - з міста Галіфакс. Говорить, у цій країні на коронавірус захворіло близько мільйона людей.

«Кафе закрыты, кинотеатры, спортзалы, бассейны, дети дома сидят. Но сейчас потихоньку начинаем уже открываться. Они хотят 5 ступеней, говорят, что это займет около года открытие полное. Сейчас начали открывать парки, лесные. Пляжи оставили закрытыми еще на неделю», - каже канадець Андрій Ніколюк

У столиці Казахстану, місті Нур-Султан, з цього тижня дозволено відвідувати дитячі та спортивні майданчики. А з 11 травня планують відкрити перукарні, підприємства малого та середнього бізнесу, непродовольчі магазини. Пані Ксенія згадує, як ще нещодавно керівники деяких регіонів ізолювали потенційних хворих на коронавірус.

«Заваривали двери подъездов, да. Кто-то вваривал щеколды. У нас как раз напротив дом, который огорожен таким заборчиком, стоит человек и им привозят продукты. Это люди контактные... В некоторых регионах городские власти пошли дальше - людям заварили дверь, прорезали там окошечко», - каже жителька Казахстану Ксенія Вороніна.

Нагадаємо, як сайт телеканалу «Сигма» писав раніше, в Україні карантин подовжили до 22 травня. Проте режим послабили.

 

Країни світу поступово виходять з карантину - фото 16454