19:00, 11.09.2019

Куди утилізовувати градусник?

Куди утилізовувати градусник? 11.09.2019

поділитись:
Куди утилізовувати градусник? - фото 1

Спочатку корисний, а потім небезпечний. Майже в кожній маріупольській родині є градусник. Хтось користується електронним, але у більшості - ртутний. Та що робити, коли прилад зламався? Адже викидати - не можна.


У пані Марії – два зламаних градусника. Жінка впевнена - ртутні відходи викидати - не можна. Жінка вирішила звернутися до аптеки. Але і там, що робити з термометрами, - не знають.


За законом, у кожному місті має бути установа, де перероблятимуть ртутні відходи - каже маріупольський екоактивіст Владислав. Але приватним підприємцям це - не цікаво.


«Никакого механизма для его реализации. Так как даже начать складировать - нужна лицензия, чтобы начать транспортировку - нужна лицензия. Никаких льгот для частников, которые хотели бы заниматься такой отраслью, в сферы переработки или складирования, - нет».


Торік спеціальні контейнери встановили на вулицях Києва. Аби туди містяни викидали відпрацьовані батарейки, енергозберігальні лампи і ртутні термометри. У Маріуполі ані баків, ані пункту прийому небезпечних відходів - немає, кажуть у департаменті екології. Бо вивозити таке сміття - нікуди.


«До известных военных событий у нас в регионе было предприятие, которое имело такою лицензию и занималось переработкой ртутосодержащих соединений. Оно находилось рядом с Горловкой. Сейчас действительно есть вопросы дефицита относительно предприятий, которые имеют лицензию, имеют промышленные мощности» - каже директор департаменту екології, енергоменеджменту та охорони праці Ваагн Мнацаканян.


Тому поки фахівці радять почекати і не викидати градусники. Проте вже наступного року на Донеччині запрацює установка для утилізації відходів, що містять ртуть. Про це повідомляють в обласному департаменті екології. Зараз чекають на ліцензію. І вже потім стане відомо - чи прийматимуть там маріупольські термометри.


Бажаєте отримувати оперативні новини в свій месенджер - підписуйтесь на наш канал в Telegram.