11:57, 07.04.2020

Куди звертатися, якщо вам відмовили в тестуванні на коронавірус?

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів, куди можуть звертатися українці, якщо їм відмовили в проведенні тесту на коронавірус.

поділитись:
Куди звертатися, якщо вам відмовили в тестуванні на коронавірус? - фото 1

За словами Віктора Ляшко в Україні запрацювала "гаряча" телефонна лінія МОЗ, на яку можуть звернутися люди, яким відмовили в проведенні тесту на COVID-19.

0800505201

При цьому, Ляшко підкреслив, що всім поголовно аналізи все одно робити не будуть. Якщо у людини є симптоми коронавірусу: температура, ускладнене дихання, кашель та тощо, він повинен звернутися до сімейного лікаря. Саме медик вирішить, чи потрібен тест пацієнтові.

Крім того, можна звернутися в швидку, за номером 103. Там фахівці так само оцінять симптоматику, розпитають про течію хвороби, з'ясують можливі контакти з вже хворими. І тільки після цього приймається рішення про проведення тесту.

І якщо в разі явної підозри на COVID-19 пацієнтові все-таки відмовили в тестуванні, він може звернутися на гарячу лінію МОЗ зі скаргою.

Зараз всім важливо розуміти ситуацію і дотримуватися здорового глузду, сказав Ляшко. Оскільки кожен українець повинен розуміти, що займатися самолікуванням і тягнути зі зверненням до лікаря - небезпечно. Можливі ускладнення. При цьому, не варто панікувати і при звичайній застуді бігти і вимагати проведення тестів, зазначив головний санітарний лікар.