12:20, 30.01.2020

Купувати електроенергію у Росії – значить, ризикувати безпекою України

Така думка більшості українців. Соціологічна група "Рейтинг" вивчала, як люди ставляться до імпорту кіловатів з Росії. Два з трьох опитаних - не підтримують поновлення закупів.

поділитись:
Купувати електроенергію у Росії – значить, ризикувати безпекою України - фото 1

Четверо з десяти вважають це взагалі загрозою для країни. В жовтні минулого року, завдяки поправці Андрія Геруса країна почала імпортувати російське світло. Він сам, згідно цього ж опитування, очолив антирейтинг керівників енергетичної галузі.

"Нами було опитано 2 тисячі респондентів за абсолютно репрезентативною вибіркою. Якщо ми говоримо про електроенергію, про яку українці кажуть, що ми її виробляємо самі, достатньо багато виробляємо самі, то українець, навіть з Євросоюзу чи з Білорусії і тим паче з Росії уже негативно, дає оцінку негативного ставлення до цього імпорту", – зазначив керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович.

Нагадаємо, 4 грудня 2019 року Верховна Рада проголосувала за зміни в закон "Про ринок електроенергії", В яких значиться заборона імпорту з Росії за довгостроковими контрактами. Президент підписав документ, але закупівлі не припинилися, адже в законі залишили лазівку.

Джерело: http://ratinggroup.ua/