14:10, 29.11.2019

Квитанції про оплату підуть у минуле: в Кабміні готують сюрприз українцям

Квитанції про оплату підуть у минуле: в Кабміні готують сюрприз українцям 29.11.2019

поділитись:
Квитанції про оплату підуть у минуле: в Кабміні готують сюрприз українцям - фото 1

Кабмін зобов'яже всі держоргани переглянути свої процедури і не вимагати паперові квитанції

Дмитро Дубілет заявив, що уряд має намір спростити життя українців в ще одній сфері – хочуть заборонити чиновникам вимагати у людей чеки за оплату послуг в держустановах. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.


За його словами, планується запуск нового сервісу, який дозволить позбутися від такого явища, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату.

"За що б ви не оплачували (паспорт, аліменти, мита і т.ін.), ви майже завжди зможете зробити платіж прямо з мобільного додатку або інтернет-банкінгу. (Зараз) потрібно або платити в місцевих касах або кіосках, або отримувати в банківському відділенні квитанцію, або, в кращому випадку, роздруковувати квитанцію на домашньому принтері. Сервіс буде дуже простий. Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитися будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції і бачить її на екрані. Таким чином, ви зможете зробити платіж з Приват24, monobank чи іншого банку, отримати номер квитанції і відразу показати його чиновнику", – написав Дубілет і підкреслив, що сервіс стане в нагоді і приватному бізнесу.

Міністр зазначив, що Кабмін ухвалить постанову, якою зобов'яже всі держоргани переглянути свої процедури і не вимагати паперові квитанції. Власне сервіс планується запустити впродовж 1-3 місяців, оскільки для цього не потрібне рішення парламенту.


Джерело