15:19, 08 вересня

Лікарі наголошують, перехворіти на Covid-19 можна тричі за рік

Це можливо, - застерігають лікарі. Наполегливо рекомендують носити маски і після двох доз вакцини. Від чого тоді захищають щеплення?

поділитись:
Лікарі наголошують, перехворіти на Covid-19 можна тричі за рік - фото 1

Нові мутації коронавірусу у світі реєструють майже щотижня! Спрогнозувати їх поширення, наука на жаль, наразі не може. Епідеміологи все частіше відзначають повторні випадки зараження ковідом. Україна - не виняток.

«Спостерігаються і повторні випадки захворювання, і люди навіть втретє хворіють. Тому тут дуже важливо, щоб ті люди, які перехворіли не сподівалися, на те, що у них імунітет напружений, а все-таки зробили щеплення теж. Коли йде пост-інфекційний, а потім пост-вакцинальний імунітет, це звичайно, дає найбільшу захист».

Доступно про вакцинацію професор розповідає під час ефіру "Запитай у лікаря" Фонду Ріната Ахметова. Трансляції зацікавили вже мільйони глядачів.

Хворим на серцеві недуги, діабети, тим, хто має хронічні захворювання фахівчиня радить щепитися першочергово! Особливо віковій категорій 50+! Тією вакциною, яка в наявності у найближчій до вас поліклініці. Протипоказання до вакцинації звісно ж є. Наприклад, алергія на компоненти медпрепарату.
Проте жодне щеплення, каже епідеміологиня, не звільнить від маски. Лікарка пояснює: чому цей аксесуар із нами надовго.

«Вакцинація, не захищає від інфікування. Вона захищає від хвороб. Від важких форм. Від реанімації, від смерті. Але, людина може заражатися все одно. І якщо це людина прищепленої, то у нього не розвинеться серйозне захворювання, і можливо, навіть не буде клінічних симптомів ніяких. А він може стати носієм, і становити небезпеку для оточуючих!».

 

Читайте також: Увага! Шахраї!