19:40, 18.08.2020

Лікарні другої ланки Донеччини готуються приймати пацієнтів із Covid-19

Зараз у Донецькій області понад тисяча хворих на коронавірус. Слов'янська районна лікарня в Миколаївці пережила обстріли в 2014 році і вистояла, як бореться з новою загрозою - небезпечною хворобою?

поділитись:
Лікарні другої ланки Донеччини готуються приймати пацієнтів із Covid-19 - фото 1

За 29 років роботи в інфекційному відділенні медсестра Оксана Заіченко жодного разу не пожалкувала про свій вибір.

«Любити свою професію - це однозначно, співчуття, добродушність - ось це повинно бути присутнім в твоїй професії. Тоді у тебе все вийде», - каже Оксана.

Навіть під час епідемії Оксана з колегами не сприймала Covid-19 як щось незвичайне. Черговий вірус укотре диктує дотримання правил безпеки. А це для інфекціоністів - першочергове питання.

«Всі ставилися до цього спокійно. Надягали на обстеження захисні костюми, якщо раптом хтось надходив з підозрою, і працювали далі», – згадує медсестра інфекційного відділення Слов'янської районної лікарні Оксана Заіченко.

Лікарні другої ланки поки що тільки тестують пацієнтів із підозрою на Covid-19. Якщо виявляють, відправляють до Костянтинівки. У разі переповнення лікарень першої ланки, алгоритм щодо роботи з хворими на коронавірусну інфекцію відпрацьований, запевняє Оксана Заіченко.

«Залежно від захворювання, з чим лежить у мене хворий. Якщо це коронавірусній хворий - значить, я повинна працювати в захисному комбінезоні, в екрані або в окулярах, в респіраторі. Якщо це звичайний хворий, який з ангіною - звичайна форма: шапочка, маска, рукавички, халат. Будь-яка маніпуляція виконується в хірургічному халаті, там, де ти повністю закритий і захищений».

Одяг для повсякденної роботи не менш важливий. Слов'янська районна лікарня отримала спеціальні костюми від Фонду Ріната Ахметова, який із перших днів пандемії допомагає медзакладам України.

«Ми вручаємо, від імені засновника Фонду Ріната Ахметова, медичний одяг, яка виготовлена ​​за спеціальним замовленням. У міру виготовлення буде доставлятися і вручатися медичним співробітникам», - зазначив представник SCM Олександр Вишняков.

Також лікарня отримала надсучасні апарати штучної вентиляції легень. Загалом Фонд закупив двісті таких апаратів і видає опорним медзакладам. "Рінат Ахметов - порятунок життів" - це масштабний проєкт, направлений на боротьбу з Covid-19
в Україні.

«Є і інші захворювання дуже тяжкі. Допоможе розвитку охорони здоров`я. Ми дуже вдячні Фонду Ріната Ахметова за таку увагу»,– зазначила міський голова Миколаївки Олена Цикунова.