11:55, 27.05.2020

Ліки будуть - закінчено процедури погодження закупівлі лікарських засобів на 2020 рік

Мінфін погодило паспорт бюджету на закупівлю лікарських засобів на 2020-й рік.

поділитись:
Ліки будуть - закінчено процедури погодження закупівлі лікарських засобів на 2020 рік - фото 1

Процес закупівель ліків за бюджетні кошти, у яких потребують українці для лікування важких хвороб, та які не виготовляються в Україні нарешті розпочнеться. Вчора мінфін погодив паспорт бюджету медичних програм, а відповідний наказ буде підписаний вже сьогодні, розповів на щоденному брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Мабуть у когось виникне питання, а чому все це розпочинається саме 27 травня,а не починаючи з 1 січня. Для того, щоб скласти всі ці документи необхідно мати як мінімум перелік цих лікарських засобів, потребу цих засобів в розрізі кожного медичного препарату. У загальному переліку їх кількість 1750 препаратів які ми закуповуємо централізовано за кордоном. Так от станом на 31 березня, коли я прийшов у міністерство, у нас навіть не була зібрана потреба з регіонів".

Це ті данні, які передають лікарні. Попередники планували закуповувати ліки зі списку минулого року, зазначив Степенов. Тому роботу фактично розпочали заново. На це пішло 1,5 місяці, тому й виникла затримка.

Лікарські засоби почнуть приходити в країну наприкінці 2020 року - початку 2021 наголосив Степанв. Тому зараз країна буде використовувати залишки ліків й ті препарати, які були проплачені в минулому році та ще не встигли прийти в країну.

"На сьогді в нас на залишках ліків на 3,9 мільярдів. ще ми чекаємо від наших міжнародних партнерів, які постачають ці лікарські засоби на суму 4,6 мільярдів. Тобто загалом це 8,5 мільярдів. На таку суму ми отримаємо лікарські засоби абсолютно по всім програмам: це і дитяча онкологія, і доросла онкологая, і серцевоо-судинні захворювання й інші програми", - наголосив міністр.

Степанов наголосив, зараз ситуація під контролем. Він пообіцяв, що в Україні створять прозору автоматизовану програму контролю наявності таких лікарських засобів у лікарнях країни, яка дозволить уникнути ситуацій з затримками поставки важливих ліків.

Зараз МОЗ вдалося налагодити систему закупівлі й постачання лікарських засобів, а також пришвидшити постачання ліків від міжнародних організацій. Протягом останніх двох місяців у регіони завезені ліки на суму 1 млрд грн, розповів Максим Степанов.