20:50, 22 квітня

Ліки від коронавірусу створюватимуть в Україні

Першим серед вітчизняних до Міжнародного альянсу з розроблення препаратів проти Covid-19 приєднався завод "Біофарма". Він став одним із 9 світових виробників ліків із плазми, що об'єдналися для виготовлення рятівного імуноглобуліну з крові тих, хто вже переміг Covid/

поділитись:
Ліки від коронавірусу створюватимуть в Україні - фото 1

В Україні - як і у всьому світі - лікарі борються з Covid у боксах реанімацій. А вчені шукають рятівні ліки.

Ліки від коронавірусу створюватимуть в Україні - фото 14537

 

Плазма – частина людської крові, яку отримують після видалення з неї червоних кров’яних тілець. Біофарма має шість плазмоцентрів по усій Україні. Один з них у Харкові. Туди приходять ті, хто поборов коронавірус і готовий стати донором. Їхня плазма має антитіла до вірусу, і саме вони допомагатимуть іншим недужим побороти Covid-19.

«Зараз йде період забору, потім буде період повернення. Повертаються червоні кров’яні тільця забирається рідка частина крові – плазма», - кажуть фахівці.

Звідси її доправлять на завод, а вже там - виготовлять рятівний імуноглобулін. Нещодавно свою кров здав легенда Голівуду Том Хенкс. І не сам, а з дружиною, вони разом перехворіли, і тепер разом допомагають одужати іншим.
Фармацевти кажуть - готові будь-якої миті швидко перелаштуватись на нове виробництво.

«З вакциною люди ще працюють, у вакцини можливі побічні дії. Той препарат, який ми хочемо розробити, у нього менші побічні дії і багато лікарів дійсно вважає, що це буде панацея від цієї хвороби», - каже перший заступник директора фармзаводу «Біофарма» Сергій Ковальчук.

Зазвичай на це йде до 3-х років, а тут обіцяють впоратися за кілька місяців!

«Думаю що за червень липень ми зберемо необхідний обсяг плазми – 300 літрів і у серпні виготовимо препарат наш – імуноглобулін, який буде мати високі титри до COVID-19. І з вересня ми його вже будемо постачати у медичні заклади», - розповів президент фармацевтичної компанії «Біофарма» Костянтин Єфименко.

Але усе це буде можливим за однієї умови – якщо, здолавши хворобу, українці віддаватимуть кров, аби одужали інші.