19:10, 08.10.2019

Ляшко назвав зрадою "формулу Геруса" і поставки російської електрики в Україну

Ляшко назвав зрадою "формулу Геруса" і поставки російської електрики в Україну 08.10.2019

поділитись:
Ляшко назвав зрадою "формулу Геруса" і поставки російської електрики в Україну - фото 1


«Формула Геруса» - це фактично скасування санкцій проти Росії, вважає радикальний політик

Те, що голова парламентського комітету з питань енергетики і ЖКГ Андрій Герус провів у Верховній Раді поправку, яка дозволяє росіянам продавати електроенергію в Україні, фактично є зрадою. Про це лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявив в ефірі телеканалу 112.

На думку політика, тепер Київ не має морального права вимагати від своїх європейських партнерів - Франції та Німеччини - дотримуватися економічні санкції проти Росії і нести збитки, в той час як хтось буде торгувати з агресором і заробляти мільярди.

"Відкрили український ринок для російської електроенергетики і заходять вони (росіяни. - Ред.) Сюди масово. Ми з ними торгуємо, а від світу вимагаємо вводити санкції. Німцям говоримо не будуйте" Північний потік - 2 ", французам говоримо не освоюйте з ними шельф Арктики, а ми, українці, будемо з росіянами торгувати ", - обурився" радикал ".

Олег Ляшко вважає, що "формула Геруса" - це фактично скасування санкцій проти Росії.

"За корупційним схемам йде російська електрика в Україні. Це означає, що у нас немає ніякого морального права просити у європейських партнерів продовження санкцій. Більш того, я прогнозую, що" формула Геруса "стане підставою для початку процедури скасування Європейським Союзом санкцій проти Росії" , - вважає політик.

Лідера партії цікавить, чи є в українському парламенті опозиція?

"Чому вона мовчить, адже це - питання енергетичної безпеки країни, коли ми отримуємо повну залежність від постачання російських енергоносіїв. Де Рада національної безпеки і оборони? Де президент? Хто дозволив скасувати санкції проти Росії і відкрити український ринок для російської електроенергетики? Чому ми, українці, повинні платити за ці корупційні дії? "

Він зажадав від опозиції негайного створення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.

"Адже це зрада, коли скасовують санкції і торгують з окупантами. Служба безпеки України зобов'язана порушити кримінальну справу проти Геруса за державну зраду і розібратися, звідки взялося це. Чому президент, уряд і РНБО - всі мовчать?", - резюмував він.

Нагадаємо, член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає, що Андрій Герус намагається виправдатися за лобіювання імпорту електроенергії з Росії в інтересах олігарха Коломойського. Він назвав виправдання Геруса "дешевим популізмом і маніпуляцією", адже школи і лікарні не мають ніякого відношення до імпорту електроенергії з Росії, який відкрили заради промислових підприємств.

Також повідомлялося, що 18 вересня Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", в який глава енергетичного комітету парламенту Андрій Герус пролобіював правку - дозволити закуповувати українським споживачами імпортну електроенергію за двосторонніми договорами. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі.

1 жовтня було здійснено перше постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. Поставка проведена рівним графіком потужністю 100 МВт. За даними джерела на ринку, імпорт здійснений компанією "Юнайтед Енерджі", яку пов'язують з Ігорем Коломойським.

Ряд енергроекспертов розцінили початок імпорту електроенергії з РФ як загрозу енергонезалежності України та майбутній інструмент тиску з боку Кремля на українську владу. Народний депутат України Михайло Бондар заявив, що ініціюватиме скасування поправки Геруса про імпорт електроенергії. 4 жовтня на сайті президента була зареєстрована петиція про заборону імпорту електроенергії з Росії